szklane panele z grafiką w kuchni

Bardzo powszechnym materiałem wykończeniowym dla ścian w kuchni są kafelki. Chronią one powierzchnię przed tłuszczem, wodą i innymi zabrudzeniami. Jednak są na tyle popularne, że dla niektórych osób stają się nudne. Do tego wcale nie jest ciężko je uszkodzić, za to trudniej naprawić. Oprócz tego mogą sprawiać problemy w trakcie czyszczenia. Jak jest alternatywa? Zastosowanie szklanych paneli. Warto zapoznać się z ich właściwościami i zaletami.

Kiedy warto zdecydować się na montaż paneli szklanych?

Panele szklane nadają się do kuchni w różnego rodzaju budynkach, od domów mieszkalnych po miejsca żywienia zbiorowego. Wpasują się także w każdy styl aranżacji wnętrza, choć najczęściej są używane w stylu nowoczesnym. Jest to idealny wybór dla osób, które cenią funkcjonalność i estetykę w jednym rozwiązaniu. Panele szklane mogą być szczególnie dobrym elementem wykończeniowym ścian dla małych pomieszczeń, ponieważ optycznie powiększają pomieszczenie i nadają mu lekkości. Taki wybór jest też dobry dla powierzchni, które często ulegają zabrudzeniom, przez stałe użytkowanie. Kuchnia to pomieszczenie, w którym ściany są szczególnie narażone na działanie plam i innych zanieczyszczeń. Dlatego, należy postawić na rozwiązanie praktyczne.

Właściwości estetyczne paneli szklanych do kuchni

Panele szklane zwykle wykonuje się ze szkła hartowanego, które charakteryzuje się szczególną trwałością. Jednak ich główną zaletą jest uniwersalność. Jak zostało wspomniane wyżej, panele szklane można dopasować do każdego stylu. Wpływ ma na to ich bogata paleta barw, która jest dostępna na rynku. Istnieje też możliwość zamówienia szkła z grawerem. Mogą też być osłona, którą pozwoli wyeksponować fototapetę lub ścianę dekoracyjną. Panele szklane komponują się z różnego rodzaju materiałami: drewnem, metalem, czy kamieniem. Daje to bardzo dużo możliwości aranżacji wnętrza. Korzyści estetyczne może też przynieść montaż oświetlenia LED, tak żeby światło padało na panele. Podkreśli to walory dekoracyjne paneli szklanych.

Zalety funkcjonalne paneli szklanych do kuchni

Szkło hartowane używane do paneli ma wiele właściwości, które pozwalają na używanie go jako materiał wykończeniowy do kuchni. Przede wszystkim jest ono bardzo trwałe i wytrzymałe na oddziaływanie różnych czynników. Wilgoć i wysokie temperatury nie mają na nie żadnego wpływu. Do tego jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, dzięki czemu nie traci swojego wyglądu. Odpowiednio zamontowane panele szklane chronią ścianę przed działaniem wilgoci. Co równie ważne są łatwiejsze do wyczyszczenia, niż tradycyjne kafelki. W panelach szklanych nie ma wgłębień, w których mogłyby osadzać się zanieczyszczenia. Do czyszczenia nie potrzeba specjalistycznych środków, wystarczy ściereczka z mikrofibry i ciepła woda z detergentem.