W ostatnich latach szkło cieszy się coraz większą popularnością w dziedzinie aranżacji wnętrz. I nie jest to dużym zaskoczeniem, ponieważ jest to nie tylko trwałe i funkcjonalne rozwiązanie, ale przede wszystkim pozwala ono na stworzenie wyjątkowego charakteru wyposażanych przestrzeni. Jeśli szukają Państwo firmy, która specjalizuje się w realizacji zabudów szklanych w Warszawie i okolicach, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Jakie konkretnie rozwiązania jesteśmy w stanie przygotować? Specjalizujemy się między innymi w tworzeniu zabudów składających się z drzwi szklanych oraz ścianek. Taki sposób wykończenia wnętrz doskonale sprawdza się miedzy innymi w biurach, galeriach handlowych, lokalach usługowych, a nawet w mieszkaniach. W przypadku chęci skorzystania ze świadczonych przez nas usług, prosimy o kontakt.

nowoczesne zabudowy szklane
zabudowy szklane 1

Zapraszamy do kontaktu – umów się na pomiar i odwiedź nasz showroom ul.Łabiszyńska 21 na terenie Warszawy

Rodzaje szkła do zabudów szklanych

W zabudowach szklanych wykorzystywane jest szkło hartowane monolityczne lub bezpieczne szkło laminowane. Oprócz szkła przezroczystego proponujemy zastosowanie szkła barwionego w masie, szkła z folią mleczną lub kolorową.  Możliwe jest również zastosowanie szkła o zmiennej przejrzystości Priva-Lite, które pod wpływem prądu zmienia swoją nieprzezierną postać na przezierną. Jeśli zależy nam na większej izolacji akustycznej proponujemy zastosowanie systemów z podwójnym szkleniem. Tego rodzaju konstrukcje charakteryzuje uniwersalność i prostota. Ścianki mocowane są w delikatnych  profilach góra-dół, bez konieczności stosowania pionowych profili. W zabudowach szklanych montowane są również drzwi w ościeżnicy, które idealnie komponują się z pozostałymi okuciami. Okucia dostępne są w wykończeniach: anoda, inox, czarne lub lakierowane proszkowo na kolor z palety RAL.

zabudowy ze szkla

Zabudowy szklane balkonów

Wykonywane przez nas zabudowy szklane mogą być instalowane nie tylko wewnątrz obiektów. Doskonale sprawdzą się one także do montażu na zewnątrz budynków. Jaką mogą one pełnić rolę? Tego rodzaju systemy zakładane są między innymi na tarasach i balkonach. W ten sposób chroniona jest ich przestrzeń przed deszczem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto zabudowa poprawia również prywatność mieszkańców, a także komfort codziennego życia. Szkło stanowi bowiem doskonałą izolację akustyczną, dlatego na montaż omawianego systemu decydują się przede wszystkim mieszkańcy miast.

Czy zabudowy szklane są bezpieczne?

Nie da się ukryć, że zabudowy szklane robią wrażenie i stanowią nowoczesny element wystroju wnętrz. Szkło jednak kojarzone jest jako materiał kruchy i delikatny. Z tego powodu wielu klientów zastanawia się, czy wykonanie w swoim domu lub biurze szklanej zabudowy to dobry wybór. Jako firma z doświadczeniem i specjaliści w dziedzinie wyrobów ze szkła zapewniamy, że to bezpieczne rozwiązanie. Tworzymy estetyczne, ale i wytrzymałe zabudowy, które dzięki specjalnym wzmocnieniom odporne są na różnego rodzaju uszkodzenia, np. zarysowania, uderzenia. Oprócz tego wykonywane przez nas szklane elementy doskonale radzą sobie z wysokimi i niskimi temperaturami oraz działaniem wilgoci. Co ważne, nawet jeśli dojdzie do potłuczenia szkła hartowanego lub laminowanego, odłamki pozostaną na swoim miejscu przyczepione do folii.

Co jeszcze warto wiedzieć o szklanych zabudowach?

Produkowane przez nas zabudowy szklane wyróżniają się trwałością, uniwersalnością oraz szeroką gamą zastosowań. To nowoczesny sposób na estetyczne i efektowne wydzielenie przestrzeni. Popularne staje się stosowanie szklanych ścianek m.in. do oddzielenia sypialni od reszty mieszkania. W ten sposób pomieszczenie wydaje się dużo większe, a jednoczenie sypialnia jest skutecznie odizolowana. Szklane zabudowy są coraz częściej widoczne w kuchniach i łazienkach. Ze względu na swoje walory estetyczne, ale i parametry techniczne, zabudowy ze szkła chętnie powstają w biurowcach, lokalach usługowych, hotelach, czy nawet restauracjach.

Zachęcamy Państwo do zapoznania się z wykonanymi już przez nas realizacji oraz do kontaktu. Z chęcią omówimy szczegół zlecenia.