Oferujemy duży wybór hartowanego szkła do kuchni – paneli szklanych, które stanowią nowoczesny sposób wykończenia ścian nad blatami kuchennymi. Szkło do kuchni, które dostępne jest w naszej ofercie stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych płytek. Dzięki instalacji wymierzonego wcześniej materiału montaż przebiega szybko i sprawie. Zmniejszona zostaje także ilość łączeń niż w przypadku klasycznych kafli glazury, co wpływa na estetykę aranżacji. Zapewniamy profesjonalny montaż zamówionych paneli szklanych do kuchni. W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór wzorów, oferujemy także szkło na wymiar z grafiką, która może zostać stworzona przez Klientów. Panele szklane instalowane jest głównie na ścianach w pobliżu kuchenek oraz zlewozmywaków. W ten sposób powierzchnia jest odpowiednio zabezpieczona przed zachlapaniem. Z paneli szklanych do kuchni w prosty sposób można pozbyć się wody, tłuszczu czy innego rodzaju zabrudzeń. Wystarczy przetrzeć je suchą ścierką, a w przypadku silnych zanieczyszczeń miękką ściereczką nasączoną delikatnym detergentem. Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem paneli szklanych do kuchni w Warszawie, zapraszamy do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty. Dysponujemy produktami w różnych wariantach kolorystycznych i co ważne możemy je dociąć do wskazanych przez Państwa wymiarów.

Szkło Lacobel w kuchni – dlaczego warto wybrać panele kuchenne ze szkła?

Panele szklane do kuchni ze szkła Lacobel stanowią niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla osób poszukujących funkcjonalności i estetyki w jednym. Szkło Lacobel w kuchni charakteryzuje się gładką, jednolitą powierzchnią oraz szeroką gamą dostępnych kolorów. Dzięki temu panele kuchenne ze szkła doskonale wpisują się w różnorodne style i aranżacje wnętrz kuchennych.

Główne zalety paneli kuchennych ze szkła Lacobel to:

  • Nowoczesny wygląd

Szkło Lacobel do kuchni jest dostępne w różnych intensywnych kolorach, co pozwala na stworzenie nowoczesnej i atrakcyjnej przestrzeni kuchennej, która wyróżni się spośród tradycyjnych rozwiązań.

  • Łatwość czyszczenia

Gładka powierzchnia szkła Lacobel ułatwia utrzymanie czystości. Wystarczy kilka ruchów ścierką, aby pozbyć się zabrudzeń i zachować lśniący wygląd paneli.

  • Ochrona ścian

Panele szklane skutecznie zabezpieczają ściany przed wilgocią, tłuszczem i innymi zabrudzeniami, które są typowe w kuchni.

  • Łatwy montaż

Precyzyjnie dopasowane panele Lacobel umożliwiają szybki i wygodny montaż, dzięki czemu proces remontu czy modernizacji kuchni przebiega sprawnie.

  • Możliwość personalizacji

Szkło Lacobel do kuchni można dostosować do indywidualnych preferencji poprzez wybór koloru, a także za pomocą naniesienia grafiki czy wzoru, tworząc w ten sposób niepowtarzalny element dekoracyjny.

Szkła do kuchni to doskonały sposób na nadanie aranżacji unikalnego charakteru, przy zachowaniu jej funkcjonalności. Wykonujemy także zabudowy szklane – wszystkim zainteresowanych takimi rozwiązaniami polecamy naszą ofertę przetwórstwa szkła.

Panele ze szkła hartowanego do kuchni

Proponowane przez naszą firmę panele do kuchni, wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego. Dzięki temu jest ono w odpowiedni sposób zabezpieczone przed uszkodzeniami. Użycie klasycznego szkła do produkcji omawianych rozwiązań wiązałoby się ze sporym ryzykiem zbicia, odkruszenia lub uszkodzenia w inny sposób. Zastosowanie odpornego na uszkodzenia i wysokie temperatury szkła hartowanego skutecznie zapobiega tego rodzaju sytuacjom. Warto zaznaczyć, że wspomniany materiał jest również odporny na zarysowania, dlatego nawet z upływem czasu panele nie tracą swojego dobrego wglądu. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że prawidłowo wykonany montaż zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb ścian, ponieważ szkło hartowane do kuchni stanowi doskonałą izolację.

Montaż płyt szklanych do kuchni

Najprostszym sposobem montażu paneli szklanych do kuchni jest ich przyklejenie. Pierwszym krokiem jest jednak przygotowanie ścian. W przypadku nowych mieszkań konieczne jest pozbycie się z tynków wszelkiego zalegającego pyłu. Jeśli jednak wnętrza były już użytkowane, ściany należy odtłuścić. Po ich wyschnięciu można przystąpić do prac instalacyjnych. W tym celu niezbędne będzie użycie kleju bezrozpuszczalnikowego, który przeznaczony jest do klejenia szkła. Należy go rozprowadzić po powierzchni płytki, a następnie szkło równomiernie docisnąć do ściany. Po ułożeniu wszystkich elementów zalecane jest ich podparcie i pozostawienie do wyschnięcia. Proces ten trwa około czterdziestu ośmiu godzin. Klientom chcącym zlecić montaż szkła do kuchni profesjonalnej firmie, proponujemy skorzystanie z naszych usług.

Panele szklane w kuchniach przemysłowych

Panele szklane mogą być instalowane nie tylko w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Z uwagi na trwałość i odporność, nadają się do wykończenia kuchni biurowych i pokojów socjalnych w firmach. Doskonale sprawdzą się również w miejscach żywienia zbiorowego. Jeśli zatem są Państwo właścicielami restauracji, baru lub stołówki, również możecie skorzystać z proponowanego przez nas rozwiązania. Warto zaznaczyć, że szkło hartowane do kuchni jest tak samo trwałe, jak klasyczne płytki. Znacznie prostsze jest jednak utrzymanie go w czystości, co znacznie poprawie higienę w miejscu przygotowywania potraw. Jego zaletą jest także szybki montaż – ponieważ szkło na wymiar przygotowane jest pod konkretny metraż. W przypadku chęci skorzystania z naszych usług prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub o odwiedzenie naszego salonu.

szklo do kuchni na wymiar z grafika
panel szklany do kuchni

Montaż płyt szklanych do kuchni

Montaż płyt szklanych do kuchni nie jest trudny i większość osób będzie w stanie samodzielnie poradzić sobie z realizacją tego rodzaju zadania. Jak zatem je wykonać? Najprostszym sposobem jest ich przyklejenie. Pierwszym krokiem jest jednak przygotowanie ścian. W przypadku nowych mieszkań konieczne jest pozbycie się z tynków wszelkiego zalegającego pyłu. Jeśli jednak wnętrza były już użytkowane, ściany należy odtłuścić. Po ich wyschnięciu można przystąpić do prac instalacyjnych. W tym celu niezbędne będzie użycie kleju bezrozpuszczalnikowego, który przeznaczony jest do klejenia szkła. Należy go rozprowadzić po powierzchni płytki, a następnie szkło równomiernie docisnąć do ściany. Po ułożeniu wszystkich elementów zalecane jest ich podparcie i pozostawienie do wyschnięcia. Proces ten trwa około czterdziestu ośmiu godzin.

Panele szklane w kuchniach przemysłowych

Panele szklane mogą być instalowane nie tylko w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Doskonale sprawdzą się one również w miejscach żywienia zbiorowego. Jeśli zatem są Państwo właścicielami restauracji, baru lub stołówki, również możecie skorzystać z proponowanego przez nas rozwiązania. Warto zaznaczyć, że szkło hartowane do kuchni jest tak samo trwałe, jak klasyczne płytki. Znacznie prostsze jest jednak utrzymanie go w czystości, co znacznie poprawie higienę w miejscu przygotowywania potraw. W przypadku chęci skorzystania z naszych usług, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub o odwiedzenie naszego salonu.

Jakie realizacje szkła do kuchni wykonujemy?

Naszym klientom proponujemy szeroki wybór szkła do kuchni. Dopasowujemy wzory, kolory i motywy na panelach szklanych do oczekiwań Klientów – wybór szkła na wymiar z grafiką pozwala na zaaranżowanie przestrzeni kuchennej dostosowany na przykład do hobby lub ulubionych potraw Klientów. Osobom ceniącym klasyczne rozwiązania w aranżacji wnętrz, które charakteryzują się minimalizmem, polecamy bezbarwne szkło hartowane lub w kolorze dopasowanym do frontów zabudowy meblowej. Pozwala to utrzymać monochromatycznie zaaranżowaną przestrzeń i doskonale sprawdzi się również w trudnych do urządzenia przestrzeniach. Dyskretne łączenia paneli nie wpływają na ogólną estetykę wykończenia kuchni i nie powodują wizualnego przeciążenia przestrzeni.

Zapraszamy do kontaktu – umów się na pomiar i odwiedź nasz showroom ul.Łabiszyńska 21 na terenie Warszawy

W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać do wyboru mamy kilka rozwiązań:

szklo przezroczyste

Szkło przezroczyste

Mocowane na niewielkich mocowaniach umiejscowionych w rogach szkła. Takie rozwiązanie sprawdzi się, kiedy wyeksponować dekoracyjną ścianę z cegieł czy tynku strukturalnego lub pokazać tapetę.

szklo lacobel

Szkło lacobel

Szkło grubości 4 mm, dostępne w kilkudziesięciu kolorach. Szkło to nie jest hartowane. Najczęściej stosujemy je w przypadku, gdy nie ma w pobliżu kuchenki i nie jest narażone na działanie temperatury i ewentualne uderzenia.
szklo lakierowane

Szkło lakierowane

Na dowolny kolor z palety RAL/NCS. Panele ze szkła lakierowanego wykonujemy na szkle odbarwionym gr. 5 lub 6 mm. Takie szkło dodatkowo zostaje poddane procesowi hartowania co znacznie wzmacnia wytrzymałość szkła na działanie temperatury i uderzenia. Stosowane jest najczęściej wszędzie tam gdzie w pobliżu mamy kuchenkę gazową lub płytę indukcyjną jak również wszędzie tam gdzie w szkle konieczne jest zrobienie większej i wycięć czy otworów.

szklo z grafika 4

Szklane panele z grafiką

Nadruk grafiki wykonywany jest na szkle odbarwionym, które nie zmienia kolorystyki nadruku. Możemy nadrukować zdjęcie przesłane przez Klienta lub zakupione z banku zdjęć. Wybrane grafiki możemy dostosowujemy do konkretnego rozmiaru i podajemy niezbędnej obróbce.

Szklane panele do kuchni wykonujemy kompleksowo z pomiarem, wizualizacją grafiki we wnętrzu, oraz profesjonalnym montażem. Wykonujemy również gotowe panele do samodzielnego montażu.