Szkło wykorzystywane jest do wyposażania rozmaitych pomieszczeń. Coraz częściej stosuje się je między innymi w kuchni. Jaką funkcję ono pełni? Szkło do kuchni, które dostępne jest w naszej ofercie stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych płytek. Instalowane jest ono głównie na ścianach w pobliżu kuchenek oraz zlewozmywaków. W ten sposób powierzchnia jest odpowiednio zabezpieczona przed zachlapaniem. Z omawianych paneli szklanych do kuchni w prosty sposób można bowiem pozbyć się wody, tłuszczu czy innego rodzaju zabrudzeń. Wystarczy przetrzeć je suchą ścierką, a w przypadku silnych zanieczyszczeń szmatką nasączoną detergentem, aby przywrócić im dobry wygląd. Jeśli zatem są Państwo zainteresowani kupnem paneli szklanych do kuchni w Warszawie, zapraszamy do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty. Dysponujemy produktami w różnych wariantach kolorystycznych i co ważne możemy je dociąć do wskazanych przez Państwa wymiarów.

Panele ze szkła hartowanego do kuchni

Proponowane przez nas panele do kuchni, wykonane zostały z wysokiej jakości szkła hartowanego. Dzięki temu, jest ono w odpowiedni sposób zabezpieczone przed uszkodzeniami. Użycie klasycznego szkła do produkcji omawianych rozwiązań wiązałoby się bowiem ze sporym ryzykiem. Wystarczyłaby bowiem chwila nieuwagi, a płyty mogłyby zostać zbite, odkruszone lub uszkodzone w inny sposób. Zastosowanie szkła hartowanego skutecznie zapobiega tego rodzaju sytuacjom. Warto zaznaczyć, że wspomniany materiał jest również odporny na zarysowania, dlatego nawet z biegiem czasu panele nie tracą swojego dobrego wglądu. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że prawidłowo wykonany montaż zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb ścian, ponieważ szkło hartowane do kuchni stanowi doskonałą izolację.

szklo do kuchni na wymiar z grafika
panel szklany do kuchni

Montaż płyt szklanych do kuchni

Montaż płyt szklanych do kuchni nie jest trudny i większość osób będzie w stanie samodzielnie poradzić sobie z realizacją tego rodzaju zadania. Jak zatem je wykonać? Najprostszym sposobem jest ich przyklejenie. Pierwszym krokiem jest jednak przygotowanie ścian. W przypadku nowych mieszkań konieczne jest pozbycie się z tynków wszelkiego zalegającego pyłu. Jeśli jednak wnętrza były już użytkowane, ściany należy odtłuścić. Po ich wyschnięciu można przystąpić do prac instalacyjnych. W tym celu niezbędne będzie użycie kleju bezrozpuszczalnikowego, który przeznaczony jest do klejenia szkła. Należy go rozprowadzić po powierzchni płytki, a następnie szkło równomiernie docisnąć do ściany. Po ułożeniu wszystkich elementów zalecane jest ich podparcie i pozostawienie do wyschnięcia. Proces ten trwa około czterdziestu ośmiu godzin.

Panele szklane w kuchniach przemysłowych

Panele szklane mogą być instalowane nie tylko w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Doskonale sprawdzą się one również w miejscach żywienia zbiorowego. Jeśli zatem są Państwo właścicielami restauracji, baru lub stołówki, również możecie skorzystać z proponowanego przez nas rozwiązania. Warto zaznaczyć, że szkło hartowane do kuchni jest tak samo trwałe, jak klasyczne płytki. Znacznie prostsze jest jednak utrzymanie go w czystości, co znacznie poprawie higienę w miejscu przygotowywania potraw. W przypadku chęci skorzystania z naszych usług, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub o odwiedzenie naszego salonu.

Zapraszamy do kontaktu – umów się na pomiar i odwiedź nasz showroom ul.Łabiszyńska 21 na terenie Warszawy

W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać do wyboru mamy kilka rozwiązań:

szklo przezroczyste

Szkło przezroczyste

Mocowane na niewielkich mocowaniach umiejscowionych w rogach szkła. Takie rozwiązanie sprawdzi się, kiedy wyeksponować dekoracyjną ścianę z cegieł czy tynku strukturalnego lub pokazać tapetę.

szklo lacobel

Szkło lacobel

Szkło grubości 4 mm, dostępne w kilkudziesięciu kolorach. Szkło to nie jest hartowane. Najczęściej stosujemy je w przypadku, gdy nie ma w pobliżu kuchenki i nie jest narażone na działanie temperatury i ewentualne uderzenia.
szklo lakierowane

Szkło lakierowane

Na dowolny kolor z palety RAL/NCS. Panele ze szkła lakierowanego wykonujemy na szkle odbarwionym gr. 5 lub 6 mm. Takie szkło dodatkowo zostaje poddane procesowi hartowania co znacznie wzmacnia wytrzymałość szkła na działanie temperatury i uderzenia. Stosowane jest najczęściej wszędzie tam gdzie w pobliżu mamy kuchenkę gazową lub płytę indukcyjną jak również wszędzie tam gdzie w szkle konieczne jest zrobienie większej i wycięć czy otworów.

szklo z grafika 4

Szklane panele z grafiką

Nadruk grafiki wykonywany jest na szkle odbarwionym, które nie zmienia kolorystyki nadruku. Możemy nadrukować zdjęcie przesłane przez Klienta lub zakupione z banku zdjęć. Wybrane grafiki możemy dostosowujemy do konkretnego rozmiaru i podajemy niezbędnej obróbce.

Szklane panele do kuchni wykonujemy kompleksowo z pomiarem, wizualizacją grafiki we wnętrzu, oraz profesjonalnym montażem. Wykonujemy również gotowe panele do samodzielnego montażu.