Oferujemy duży wybór hartowanego szkła do kuchni – paneli szklanych, które stanowią nowoczesny sposób wykończenia ścian nad blatami kuchennymi. Szkło do kuchni, które dostępne jest w naszej ofercie stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych płytek. Dzięki instalacji wymierzonego wcześniej materiału montaż przebiega szybko i sprawie. Zmniejszona zostaje także ilość łączeń niż w przypadku klasycznych kafli glazury, co wpływa na estetykę aranżacji. Zapewniamy profesjonalny montaż zamówionych paneli szklanych do kuchni. W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór wzorów, oferujemy także szkło na wymiar z grafiką, która może zostać stworzona przez Klientów. Panele szklane instalowane jest głównie na ścianach w pobliżu kuchenek oraz zlewozmywaków. W ten sposób powierzchnia jest odpowiednio zabezpieczona przed zachlapaniem. Z paneli szklanych do kuchni w prosty sposób można pozbyć się wody, tłuszczu czy innego rodzaju zabrudzeń. Wystarczy przetrzeć je suchą ścierką, a w przypadku silnych zanieczyszczeń miękką ściereczką nasączoną delikatnym detergentem. Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem paneli szklanych do kuchni w Warszawie, zapraszamy do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty. Dysponujemy produktami w różnych wariantach kolorystycznych i co ważne możemy je dociąć do wskazanych przez Państwa wymiarów.

Panele ze szkła hartowanego do kuchni

Proponowane przez naszą firmę panele do kuchni, wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego. Dzięki temu jest ono w odpowiedni sposób zabezpieczone przed uszkodzeniami. Użycie klasycznego szkła do produkcji omawianych rozwiązań wiązałoby się ze sporym ryzykiem zbicia, odkruszenia lub uszkodzenia w inny sposób. Zastosowanie odpornego na uszkodzenia i wysokie temperatury szkła hartowanego skutecznie zapobiega tego rodzaju sytuacjom. Warto zaznaczyć, że wspomniany materiał jest również odporny na zarysowania, dlatego nawet z upływem czasu panele nie tracą swojego dobrego wglądu. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że prawidłowo wykonany montaż zapobiega przedostawaniu się wilgoci w głąb ścian, ponieważ szkło hartowane do kuchni stanowi doskonałą izolację.

Montaż płyt szklanych do kuchni

Najprostszym sposobem montażu paneli szklanych do kuchni jest ich przyklejenie. Pierwszym krokiem jest jednak przygotowanie ścian. W przypadku nowych mieszkań konieczne jest pozbycie się z tynków wszelkiego zalegającego pyłu. Jeśli jednak wnętrza były już użytkowane, ściany należy odtłuścić. Po ich wyschnięciu można przystąpić do prac instalacyjnych. W tym celu niezbędne będzie użycie kleju bezrozpuszczalnikowego, który przeznaczony jest do klejenia szkła. Należy go rozprowadzić po powierzchni płytki, a następnie szkło równomiernie docisnąć do ściany. Po ułożeniu wszystkich elementów zalecane jest ich podparcie i pozostawienie do wyschnięcia. Proces ten trwa około czterdziestu ośmiu godzin. Klientom chcącym zlecić montaż szkła do kuchni profesjonalnej firmie, proponujemy skorzystanie z naszych usług.

Panele szklane w kuchniach przemysłowych

Panele szklane mogą być instalowane nie tylko w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Z uwagi na trwałość i odporność, nadają się do wykończenia kuchni biurowych i pokojów socjalnych w firmach. Doskonale sprawdzą się również w miejscach żywienia zbiorowego. Jeśli zatem są Państwo właścicielami restauracji, baru lub stołówki, również możecie skorzystać z proponowanego przez nas rozwiązania. Warto zaznaczyć, że szkło hartowane do kuchni jest tak samo trwałe, jak klasyczne płytki. Znacznie prostsze jest jednak utrzymanie go w czystości, co znacznie poprawie higienę w miejscu przygotowywania potraw. Jego zaletą jest także szybki montaż – ponieważ szkło na wymiar przygotowane jest pod konkretny metraż. W przypadku chęci skorzystania z naszych usług prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub o odwiedzenie naszego salonu.

szklo do kuchni na wymiar z grafika
panel szklany do kuchni

Montaż płyt szklanych do kuchni

Montaż płyt szklanych do kuchni nie jest trudny i większość osób będzie w stanie samodzielnie poradzić sobie z realizacją tego rodzaju zadania. Jak zatem je wykonać? Najprostszym sposobem jest ich przyklejenie. Pierwszym krokiem jest jednak przygotowanie ścian. W przypadku nowych mieszkań konieczne jest pozbycie się z tynków wszelkiego zalegającego pyłu. Jeśli jednak wnętrza były już użytkowane, ściany należy odtłuścić. Po ich wyschnięciu można przystąpić do prac instalacyjnych. W tym celu niezbędne będzie użycie kleju bezrozpuszczalnikowego, który przeznaczony jest do klejenia szkła. Należy go rozprowadzić po powierzchni płytki, a następnie szkło równomiernie docisnąć do ściany. Po ułożeniu wszystkich elementów zalecane jest ich podparcie i pozostawienie do wyschnięcia. Proces ten trwa około czterdziestu ośmiu godzin.

Panele szklane w kuchniach przemysłowych

Panele szklane mogą być instalowane nie tylko w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Doskonale sprawdzą się one również w miejscach żywienia zbiorowego. Jeśli zatem są Państwo właścicielami restauracji, baru lub stołówki, również możecie skorzystać z proponowanego przez nas rozwiązania. Warto zaznaczyć, że szkło hartowane do kuchni jest tak samo trwałe, jak klasyczne płytki. Znacznie prostsze jest jednak utrzymanie go w czystości, co znacznie poprawie higienę w miejscu przygotowywania potraw. W przypadku chęci skorzystania z naszych usług, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub o odwiedzenie naszego salonu.

Zapraszamy do kontaktu – umów się na pomiar i odwiedź nasz showroom ul.Łabiszyńska 21 na terenie Warszawy

W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać do wyboru mamy kilka rozwiązań:

szklo przezroczyste

Szkło przezroczyste

Mocowane na niewielkich mocowaniach umiejscowionych w rogach szkła. Takie rozwiązanie sprawdzi się, kiedy wyeksponować dekoracyjną ścianę z cegieł czy tynku strukturalnego lub pokazać tapetę.

szklo lacobel

Szkło lacobel

Szkło grubości 4 mm, dostępne w kilkudziesięciu kolorach. Szkło to nie jest hartowane. Najczęściej stosujemy je w przypadku, gdy nie ma w pobliżu kuchenki i nie jest narażone na działanie temperatury i ewentualne uderzenia.
szklo lakierowane

Szkło lakierowane

Na dowolny kolor z palety RAL/NCS. Panele ze szkła lakierowanego wykonujemy na szkle odbarwionym gr. 5 lub 6 mm. Takie szkło dodatkowo zostaje poddane procesowi hartowania co znacznie wzmacnia wytrzymałość szkła na działanie temperatury i uderzenia. Stosowane jest najczęściej wszędzie tam gdzie w pobliżu mamy kuchenkę gazową lub płytę indukcyjną jak również wszędzie tam gdzie w szkle konieczne jest zrobienie większej i wycięć czy otworów.

szklo z grafika 4

Szklane panele z grafiką

Nadruk grafiki wykonywany jest na szkle odbarwionym, które nie zmienia kolorystyki nadruku. Możemy nadrukować zdjęcie przesłane przez Klienta lub zakupione z banku zdjęć. Wybrane grafiki możemy dostosowujemy do konkretnego rozmiaru i podajemy niezbędnej obróbce.

Szklane panele do kuchni wykonujemy kompleksowo z pomiarem, wizualizacją grafiki we wnętrzu, oraz profesjonalnym montażem. Wykonujemy również gotowe panele do samodzielnego montażu.