Klejenie szkła techniką UV to jeden z procesów obróbki, który pozwala na tworzenie różnorodnych szklanych konstrukcji bez konieczności zastosowania śrub czy zawiasów.

Za pomocą specjalnego kleju i utwardzenia go promieniami z lampy UV możemy trwale połączyć powierzchnie szklane ze sobą lub z innymi materiałami. Ta technika pozwala na uzyskanie wytrzymałego i zupełnie niewidocznego łączenia, dlatego jest bardzo popularna i znajduje szereg różnych zastosowań.

klejenie szkla uv

Zastosowanie klejenia szkła metodą UV

Klejenie szkła metodą UV wykorzystywane jest do realizacji wielu prac. Technika ta stosowana jest przede wszystkim w branży meblowej. Wykonanie jakich konkretnie zadań umożliwia? Przy jej pomocy tworzone są między innymi ławy, gabloty, kredensy, a także witryny. Oprócz tego klejenie szkła metodą UV umożliwia również produkcję różnorodnych elementów wyposażenia wnętrz. Chodzi na przykład o stylowe gazetowniki czy obrazy. Warto zaznaczyć, że omawianą technologię stosuje się również do montażu luster na wymiar. W tym przypadku także wykorzystywane jest to szczególnie w meblarstwie, ponieważ poprzez klejenie metodą UV, lustra łączone są między innymi z szafami czy innymi elementami wyposażenia garderoby. Jeśli są zatem Państwo zainteresowani usługą klejenia szkła metodą UV, zapraszamy do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty.

Zalety klejenia szkła metodą UV

Klejenie szkła metodą UV posiada wiele zalet. Z jakimi konkretnie korzyściami wiąże się taki sposób montażu materiału? Przede wszystkim zapewnia on solidne łącznie szkła z niemal dowolnymi powierzchniami, w tym drewnianymi czy metalowymi. Oprócz tego punkty spojenia są całkowicie niewidoczne, co wyraźnie poprawia estetykę. Klejenie szkła metodą UV nie powoduje także przebarwień materiału wraz z upływem czasu. Ogromną zaletą mającą duży wpływ na popularność omawianego rozwiązania jest również wysoka odporność na uszkodzenia. Warto podkreślić, że woda i innego rodzaju czynniki nie wpływają negatywnie na stworzoną konstrukcję, a przede wszystkim nie osłabiają działania kleju. W przypadku dodatkowych pytań dotyczących klejenia szkła metodą UV, pozostajemy do Państwa dyspozycji.