Balustrady

Nie bez powodu coraz więcej osób decyduje się na szklane balustrady. Takie elementy nadają wnętrzu przestrzeni – i bez względu na modę – zawsze zachwycają minimalistycznym urokiem. Do tego są niezwykle wygodne i bezpieczne podczas codziennego użytkowania. Balustrady szklane doskonale sprawdzą się w nowoczesnym jak i tradycyjnym wnętrzu. Świetnie komponują się z kamieniem czy drewnem.

balustrady ze szkla hartowanego
szklane balustrady

Zapraszamy do kontaktu – umów się na pomiar i odwiedź nasz showroom ul.Łabiszyńska 21 na terenie Warszawy

Wykonujemy balustrady ze szkła hartowanego i laminowanego folią EVA.

balustrady ze szkla laminowanego folia eva

Folia ta w odróżnieniu od PVB nie jest higroskopijna, co zmniejsza ryzyko delaminacji szkła. Dzięki temu nasze balustrady doskonale sprawdzą się w warunkach zewnętrznych, gdzie narażone są na działania deszczu. Balustrady szklane wykonujemy najczęściej ze szkła bezpiecznego ESG 66.4 PVB lub ESG 88.4 VSG. Najczęściej do produkcji zostaje wykorzystane szkło Float lub Optiwhite. Takie rozwiązania najczęściej stosowane są w mieszkaniach. W lokalach użyteczności publicznej: biurach, centrach handlowych czy stadionach sugerowane jest zastosowanie grubszego szkła. Zastosowanie szkła laminowanego daje nam duże poczucie bezpieczeństwa. W przypadku rozbicia jednej z tafli, szkło nie rozsypuje się z duża siłą i nie spada na osoby stojące poniżej balustrady.

Bezpieczne balustrady szklane najczęściej mocowane są za pomocą rotuli, które zostają zamocowane z dystansem od ściany. Taki dystans ułatwia nam czyszczenie szkła. Rotule z regulacją pozwalają na odpowiednie ustawienie szkła względem siebie, tak by tworzyły równą płaszczyznę. Innym sposobem montażu balustrad są mocowania liniowe w profilu. Profil może być mocowany do boku lub do góry posadzki. Zarówno rotule jak i profile dostępne są w różnych wykończeniach: inox, czarne lub lakierowane proszkowo na dowolny kolor. Innym stosowanym przez nas rozwiązaniem są balustrady, bez widocznych mocowań. W szkle zostaną wykonane wycięcia na stopnie szklane, a następnie balustrada zostaje zamocowana od góry w niewidoczny sposób.

Jeśli szukacie Państwo produktu wysokiej jakości, wykonanego zgodnie z normami i zamontowanego w profesjonalny sposób zapraszamy do kontaktu oraz umówienia się na pomiar i wycenę.