Fazowanie szkła polega na ozdobnym szlifowaniu krawędzi szkła na określoną szerokość. Podczas tego procesu następuje załamanie powierzchni szkła, co skutkuje otrzymaniem  ciekawego efektu wizualnego. Powierzchnia fazy wykończona jest polerem, a dzięki temu otrzymujemy wysokiej jakości szkło dekoracyjne.  Fazujemy szkło zgodnie z wymaganiami Klienta, na wybraną szerokość  i pod określonym kątem. Fazowaniu można poddać niemal wszystkie rodzaje szkła czy luster. Wykonujemy fazę na odcinkach prostych jak również po łuku.

ozdobne szlifowanie krawedzi szkla

Dlaczego warto poddać szkło fazowaniu?

Z naszej oferty fazowania szkła korzysta niezwykle wielu Klientów. I nie jest to dużym zaskoczeniem, ponieważ dzięki realizacji tego typu prac wyraźnie poprawia się estetyka produktu. Fazowanie jest bowiem zabiegiem mającym wpływ wyłącznie na design artykułu. Sprawdza się to szczególnie w przypadku luster, które nie są wyposażone w ramę. Wykonanie fazy pozwala zatem uatrakcyjnić ich wygląd, a także wygładzić ostre powierzchnie rantów. Warto zaznaczyć, że omawiana czynność często realizowana jest również w arkuszach przeznaczonych do budowy balustrad szklanych. Jeśli zatem są Państwo zainteresowani realizacją usługi fazowania szkła, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Gwarantujemy szybką realizację zadania oraz konkurencyjne ceny.

Czy fazowanie szkła jest bezpieczne?

Wiele osób może zastanawiać się czy fazowanie szkła jest bezpieczne dla materiału. Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – zdecydowanie tak. Jak już wspomnieliśmy, proces ten ma wpływ wyłącznie na estetykę produktu. W związku z tym nie powoduje on osłabienia materiału. W żaden sposób nie rośnie zatem ryzyko pęknięcia lub zbicia szkła bądź lustra. Jedynym dodatkowym czynnikiem tego typu prac jest wygładzenie rantów danego arkuszu. Jeśli zatem zdecydują się Państwo na skorzystanie z usługi fazowania szkła, nie musicie obawiać się o trwałość produktu. W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań dotyczących omawianej oferty, mogą Państwo skontaktować się z nami telefonicznie lub poprzez e-mail. Chętnie udzielimy rzeczowych i wyczerpujących odpowiedzi.

Rodzaje fazowania:

fazowanie prostolinijne

Fazowanie prostolinijne

fazowanie krzywolinijne

Fazowanie krzywolinijne

Specyfikacja techniczna

Minimalne wymiary szkła
maksymalna szerokość fazy
30 x 30 mm
8 mm
50 x 50 mm
15 mm
70 x 70 mm
25 mm
80 x 80 mm
30 mm
90 x 90 mm
40 mm
100 x 100 mm
50 mm