Piaskowanie szkła to metoda zdobienia powierzchni szklanej polegająca na kształtowaniu jego powierzchni za pomocą ukierunkowanego, silnego strumienia sprężonego powietrza, zawierającego materiał ścierny. Dzięki temu uzyskujemy na powierzchni szkła ozdobny wzór czy napis. Klient może skorzystać z gotowych szablonów lub może zaproponować własny niepowtarzalny wzór. Piaskowanie szkła wykorzystywane jest przy produkcji: drzwi, luster, ścianek do zabudowy szklanej czy balustrad.

piaskowanie szkla

Piaskowanie szkła w celach reklamowych

Proces piaskowania szkła wykorzystywany jest nie tylko w celach dekoracyjnych. Ten sposób obróbki szkła stosowany jest również w szeroko pojętym marketingu. Jak już wspomnieliśmy, dzięki zaawansowanych technologiom nasi Klienci, mogą zlecić nam wykonanie na szkle dowolnego napisu lub nasienia na nie grafiki. W związku z tym jesteśmy w stanie odtworzyć na arkuszu między innymi logo firmy bądź wyżłobić na nim nazwę przedsiębiorstwa. Tego rodzaju zabieg pozwala wyeksponować brand danej marki, co z pewnością poprawi jej rozpoznawalność. W taki sposób przygotowane elementy szklane, mogą zostać zainstalowane między innymi na witrynach sklepowych czy na drzwiach wejściowych do siedziby firmy. W przypadku zainteresowania tego rodzaju ofertą, zapraszamy do kontaktu. Udzielimy Państwu szczegółowych informacji na temat piaskowania szkła i podpowiemy, jakich materiałów potrzebujemy do odtworzenia konkretnego wzoru.

Piaskowanie luster

Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty naszego przedsiębiorstwa, mogą zlecić nam nie tylko prace na szkle. Specjalizujemy się bowiem także w piaskowaniu luster. W tym przypadku również możemy odtworzyć dowolny napis bądź wzór. Podobnie, jak w przypadku szkła, Klienci mogą wybierać grafiki z katalogu lub zlecić wykonanie autorskiego projektu. Tego rodzaju sposób dekorowania luster sprawdza się między innymi w łazienkach. Powierzchnie luster możemy bowiem ozdobić na przykład motywami geometrycznymi, które cieszą się ogromną popularnością. Wielu Inwestorów zleca nam także odtworzenie wzorów z płytek, a także innych elementów wykończeniowych mieszkania.