Lustra mają rozmaite zastosowanie. Pełnią one bowiem nie tylko funkcje użytkową, ale także stanowią istotny element wyposażenia pomieszczeń. Wykorzystywane są one także przez dekoratorów wnętrz, ponieważ pozwalają między innymi na optyczne powiększenie przestrzeni. Do tego rodzaju zabiegów często wymagane jest jednak zastosowanie luster o ściśle określonych wymiarach, które mogą być niedostępne w sklepach. W takich przypadkach z pomocą przychodzi nasze przedsiębiorstwo, które oferuje lustra na wymiar. Dostępne są one do nabycia w naszym warszawskim salonie. Co wyróżnia proponowane przez nas produkty? Przede wszystkim najwyższa jakość wykonania. Co warte podkreślenia możemy również wykonać w nich wycięcia ułatwiające montaż. Klienci, którzy obawiają się samodzielnej instalacji, mogą oczywiście skorzystać z usługi montażu luster. Wówczas realizacją zadania zajmie się nasza wykwalifikowana i doświadczona kadra.

lustro na zamowienie
lustra na wymiar 1

Zapraszamy do kontaktu – umów się na pomiar i odwiedź nasz showroom ul.Łabiszyńska 21 na terenie Warszawy

Rodzaje luster na zamówienie w naszej ofercie

Przygotowana przez nas oferta obejmuje różnego rodzaju lustra na zamówienie. Jakie konkretnie produkty możemy przygotować? W asortymencie posiadamy najbardziej popularne lustra srebrne o grubości (wykonanie na szkle Float):

  • 2 mm
  • 3 mm
  • 4 mm
  • 5 mm
  • 6 mm

Idealnie przezroczyste lustra wykonane na szkle odbarwionym – lustra Optiwhite (diamentowe) o grubości:

Lustra z odcieniem:

Na zamówienie możemy również sprowadzić postarzane lustra antyczne w kilkunastu wzorach m.in: lustra złote, tęczowe czy różowe. Wymiar  luster antycznych to 2440 x 1830 mm. Warto również zaznaczyć, że do dyspozycji naszych Klientów, oddajemy lustra sprowadzane głównie od producentów takich jak AGC.

lustra
lustra warszawa

Charakterystyka luster na wymiar z naszej oferty

Lustra wykonujemy niemal na dowolny wymiar, dostosowany do potrzeb Klienta. W przypadku standardowych produktów nie może on jednak przekraczać wymiarów 3210 x 2550 mm. Krawędzie luster mogą być szlifowane lub fazowane. W lustrach wiercimy otwory na pionowym centrum numerycznych oraz wykonujemy różnego rodzaju wycięcia. Na życzenie Klienta, lustro może zostać podklejone specjalną folią. Dzięki takiemu zabiegowi otrzymujemy bezpieczny produkt, który nie rozsypie się w przypadku stłuczenia.

Pomiary oraz montaż luster

Oferujemy pomiar oraz montaż luster u Klienta na terenie Warszawy i okolic. Nasza profesjonalna ekipa dokonuje wyliczeń przy użyciu supernowoczesnego cyfrowego urządzenia jakim jest Proliner. Większość luster montowana jest we wnęce, pozostawionej między płytkami. W ten sposób otrzymujemy lustrzaną powierzchnię zlicowaną z glazurą. Krawędź lustra najczęściej zostaje wykonana ze szlifem polerskim. Pomiędzy płytkami, a krawędzią luster, stosowana jest szczelina wielkości ok 2-3 mm. Lustro klejone jest do powierzchni za pomocą specjalnego silikonu do luster, o neutralnym odczynie. Pozostawiona szczelina może zostać wypełniona po upływie minimum 48 godzin. Montujemy również lustra fazowane, do powieszenia. Wielkość fazy uzależniona jest od grubości lustra.

Lustra powiększające optycznie przestrzeń

Jak już wspomnieliśmy, lustra mogą pełnić nie tylko funkcję użytkową. Dzięki ich instalacji można bowiem również w wyraźny sposób powiększyć optycznie przestrzeń. Jak tego dokonać? Istnieje kilka trików, które pozwolą osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Jednym z najpopularniejszych z nich jest bez wątpienia montaż luster na przeciwległych ścianach. Ich odbicie sprawi bowiem, że pomieszczenie będzie wydawało się nawet kilkukrotnie większe. Tego rodzaju efekt, często stosowany jest w łazienkach bądź przedpokojach, ponieważ są one zwykle jednymi z najmniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest także montaż luster w układzie pionowym, które pokrywają ścianę na całej wysokości. Pozwala to bowiem na optyczne wydłużenie pokoju, przez co wydaje się on znacznie większy. Warto zaznaczyć, że alternatywę dla instalacji luster stanowią zabudowy szklane. Ich zastosowanie, między innymi dzięki łatwiejszej dostępności światła, wyraźnie powiększa optycznie przestrzenie.

Lustra na wymiar do różnych przestrzeni

Szeroki wybór luster o rozmaitych rozmiarach sprawia, że dostarczane przez nas produkty, mogą być instalowane w różnych przestrzeniach. Gdzie konkretnie można zatem zamontować proponowane przez nas lustra? Doskonale sprawdzą się one w obiektach mieszkalnych. Dzięki temu mogą je Państwo zawiesić lub przykleić na przykład w przedpokoju, łazience, sypialni bądź w garderobie. Oprócz tego doskonale sprawdzają się one jednak również w przestrzeniach publicznych. Niejednokrotnie przygotowywaliśmy lustra, które były instalowane między innymi w sklepach, salonach fryzjerskich, gabinetach wizażu czy innego rodzaju przestrzeniach. Jeśli zatem są Państwo zainteresowani kupnem lustra na wymiar, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Naszym Klientom oferujemy fachowe doradztwo, pomiar luster na terenie Warszawy i okolic, a także profesjonalny montaż.
Zapraszamy również do współpracy: zakłady stolarskie, firmy zajmujące się wykańczaniem wnętrz a także biura architektoniczne i projektowe.