Rozkrój szkła polega na wycięciu formatek na wymiar określony przez Klienta. Wykonywany jest z wykorzystaniem specjalnie do tego przeznaczonej linii produkcyjnej. Jest możliwość rozkroju szkła monolitycznego oraz warstwowego. Dzięki użyciu nowoczesnej technologii możliwy jest bardzo precyzyjny rozkrój, co zapewnia efekt w stu procentach zgodny z oczekiwaniami klienta.

rozkroj szkla
rozkroj szkla warszawa

Rozkrój szkła monolitycznego odbywa się na precyzyjnym stole Macotec - Master Shape 3.7 FR

Bardzo nowoczesna, zaawansowana technologicznie maszyna, wyposażona w konsolę z ekranem dotykowym, która zapewnia automatyczny cykl ładowania arkuszy szklanych: płyta szklana ładowana na widłach, a następnie ustawiona poziomo. Po zakończeniu pozycjonowania tafli na powierzchni roboczej widły i stopy stojące znikają automatycznie.

Parametry rozkroju szkła monolitycznego:  
 • Maksymalny wymiar tafli szklanej: 3700x2600 mm
 • Maksymalna waga szkła: 1700 kg
 • Grubości szkła: 3-19 mm
 • Dokładność cięcia: ± 0,15 mm
 • Prędkość cięcia: 220 m/min
rozkroj szkla laminowanego

Rozkrój szkła laminowanego odbywa się na stole Macotec - Strato Active

Zaawansowana technologia, zapewniająca szybkie cykle robocze, nóż PVB, prowadnice cyrkulacyjne z łożyskiem kulkowym, samonastawienie parametrów i optymalizator.

Parametry rozkroju szkła laminowanego:  
 • Maksymalny wymiar tafli szklanej: 3700x4600 mm
 • Minimalna grubość: 3 / 0,38 / 3
 • Maksymalna grubość: 8 / 4.56 / 8 (12 / 2.28 / 12)
 • Min.Kwadrat: 150 mm
 • Max. Squqring: 3210mm
 • Minimalne przycinanie : 65 mm
 • Nóż tnący PVB: automatyczny
 • Prędkość cięcia 110 /min

Rozkrój szkła nowoczesnymi maszynami

Na rynku dostępnych jest wielu szklarzy, w których ofercie znajduje się usługa rozkroju szkła. Dlaczego jednak warto zaufać właśnie naszemu przedsiębiorstwu? Przede wszystkim dlatego, że dysponujemy jednymi z najnowocześniejszych maszyn. Są one w pełni zautomatyzowane, co przekłada się na jakość świadczonych prac. Jesteśmy bowiem w stanie wykonać precyzyjne cięcia z tolerancją do dziesiętnych części milimetra. Jest to niezwykle ważne szczególnie w przypadku wykrawania arkuszy wykorzystywanych między innymi do drzwi szklanych. W ten sposób przygotowany materiał cechuje się bowiem odpowiednim dopasowaniem do ościeżnicy, dzięki czemu nie występują szczeliny i inne nieprawidłowości mające negatywny wpływ zarówno na estetykę produktu, jak i jego działanie.

Realizacja zleceń na potrzeby Klientów indywidualnych i biznesowych

Z oferty, którą przygotowała nasza firma mogą skorzystać zarówno Klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Posiadamy nowoczesny sprzęt, bogato wyposażony magazyn, a także wykwalifikowanych pracowników, którzy są w stanie zrealizować nawet hurtowe zlecenia. Warto zaznaczyć, że dzięki wspomnianym już zaawansowanym narzędziom, możemy przygotować nawet kilkaset arkuszy szkła o identycznych wymiarach. Wynika to z faktu, że nasze maszyny są odpowiednio programowane, a następnie cały proces rozkroju szkła odbywa się automatycznie. Jeśli zatem zależy Państwu na szybkim i przede wszystkim dokładnym wykonaniu zadania, serdecznie zapraszamy do skorzystania ze świadczonych przez nas usług. W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.