Proces obróbki szkła

Szlifowanie szkła jest to proces obróbki, który ma za zadanie wyrównać krawędzie oraz nadać im estetyczny wygląd.  Podczas cięcia szkła istnieje duże prawdopodobieństwo powstania mikrouszkodzeń na krawędzi wycinanych formatek. By zminimalizować te wady, szkło zostaje poddane szlifowaniu, które ma za zadanie pozbawić obrabiane krawędzie formatki wszelkich nierówności i ostrości. Powstałe w ten sposób szkło szlifowane jest całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, a kontakt z nim nie grozi skaleczeniem.

szklo szlifowane
wytrzymalosc szkla hartowanego

Zabieg ten zwiększa również wytrzymałość szkła na wszelkie uszkodzenia, będące skutkiem wzrostu naprężeń wewnętrznych czy też działania sił mechanicznych (np. ugięcia, uderzenia). Właściwość ta sprawia, że dodatkowa obróbka krawędzi jest często stosowana w przypadku szkła hartowanego.  Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, gwarantującym naszym Klientom doskonałą jakość szlifu. Szlifując krawędzie szkła czy lustra korzystamy z tarcz diamentowych, które zbierają odpowiednią ilość materiału pozostawiając je matowe oraz tarcze polerskie które nadają krawędziom poler.

Oferujemy następujące rodzaje szlifów:

Szkło szlifowane znajduje szerokie zastosowanie i wykorzystywane jest w branży meblarskiej do produkcji blatów szklanych czy gablot oraz w wielu elementach wyposażenia wnętrz takich jak kabiny prysznicowe, panele do kuchni, lustra czy balustrady szklane.

szlif trapezowy polerski

Szlif trapezowy polerski

szlif trapezowy matowy

Szlif trapezowy matowy

szlif krzywolinijny

Szlif krzywolinijny

szlif odcinkow prostych

Szlif odcinków prostych po kątem 45 stopni

W zależności od wybranej metody szlifu tafla może przybrać różne kształty. Szeroki wybór proponowanych przez nas szlifów ma duże znaczenie dla zamówień realizowanych na polecenie architektów wnętrz często wykorzystujących w swoich aranżacjach szkło i lustra.

Dzięki zastosowanej obróbce tworzymy materiały dostosowane do oczekiwań i potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów. Pomożemy Państwu stworzyć unikatowe wnętrza w domu, mieszkaniu, czy też firmie dzięki zastosowaniu odpowiednio wykończonych, szklanych elementów.