Szlifowanie szkła to proces obróbki, którego rolą jest wyrównanie krawędzi oraz nadanie im estetycznego wyglądu.  Podczas cięcia szkła istnieje duże prawdopodobieństwo powstania mikrouszkodzeń na krawędzi wycinanych formatek. By zminimalizować te wady szkło zostaje poddane szlifowaniu, które ma za zadanie pozbawić obrabiane krawędzie formatki wszelkich nierówności i ostrości. Powstałe w ten sposób szkło szlifowane jest całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, a kontakt z nim nie grozi skaleczeniem.

szklo szlifowane

Rodzaje szlifów

Szkło szlifowane znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach. Jest ono wykorzystywane między innymi w meblarstwie w produkcji paneli szklanych do kuchni czy gablot. Oprócz tego służy ono do wytwarzania elementów wyposażenia wnętrz. W zależności od zastosowania, szkłu nadawane są różne rodzaje szlifów. W jaki sposób mogą być one zrealizowane? Jesteśmy w stanie wykonać:

szlif trapezowy polerski

Szlif trapezowy polerski

szlif trapezowy matowy

Szlif trapezowy matowy

szlif krzywolinijny

Szlif krzywolinijny

szlif odcinkow prostych

Szlif odcinków prostych po kątem 45 stopni

W zależności od wybranej metody szlifu tafla może przybrać różne kształty. Szeroki wybór proponowanych przez nas szlifów ma duże znaczenie dla zamówień realizowanych na polecenie architektów wnętrz, często wykorzystujących w swoich aranżacjach szkło i lustra.

Dzięki zastosowanej obróbce tworzymy materiały dostosowane do oczekiwań i potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów. Pomożemy Państwu stworzyć unikatowe wnętrza w domu, mieszkaniu czy też firmie, dzięki zastosowaniu odpowiednio wykończonych szklanych elementów.

Parametry oferowanego przez nas szkła:

Szlifowanie szkła na zlecenie Klientów indywidualnych i biznesowych

Przygotowana przez naszą firmę oferta szlifowania szkła dedykowana jest zarówno Klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Pierwsza z wymienionych grup może zatem zamówić u nas na przykład materiał niezbędny do budowy kabin prysznicowych na wymiar czy luster. Jakie usługi mogą zlecić nam z kolei inni przedsiębiorcy? W tym przypadku działamy na zlecenie między innymi wspomnianych wcześniej architektów. Do współpracy zapraszamy także dekoratorów wnętrz czy właścicieli lub zarządców obiektów użyteczności publicznej, na rzecz których jesteśmy w stanie zrealizować naprawdę wiele usług. Obejmują one między innymi wykonanie balustrad szklanych czy drzwi.

Jakie szkło szlifujemy?

Dzięki ogromnej wiedzy specjalistów, których zatrudniamy, a także bogato wyposażonemu parkowi maszyn jesteśmy w stanie szlifować szkło różnego typu. W związku z tym mogą nam Państwo zlecić obróbkę szkła takiego jak na przykład:

  • Planiclear,
  • Timeless,
  • Metalux,
  • Optiwhite,
  • Diamant,
  • Ultra.

To oczywiście tylko część materiałów, które poddajemy szlifowaniu. Jeśli chcą Państwo obrobić innego typu materiał, prosimy o kontakt.