Szklane ścianki prysznicowe Walk-In

Ścianki prysznicowe ze szkła na wymiar Walk-In to trend, który w ostatnich latach dosyć często wykorzystywany jest w nowoczesnych łazienkach. Kabina Walk-In, czyli inaczej otwarta kabina prysznicowa, składa się z jednego lub więcej elementów stałych bez drzwi. Taka minimalistyczna ścianka dobrze wygląda w łazienkach zaaranżowanych w stylu loftowym lub nowoczesnym, wykorzystując jako detal drzwi szklane wewnętrzne i tym samym sprawiając, że wnętrze zyskuje surowy bądź minimalistyczny charakter.

scianki prysznicowe 1
scianki prysznicowe walk in
Walk-In to najczęściej jedna ściana ze szkła, która chroni pozostałą część łazienki przed zalewaniem. Jej główną zaletą jest zachowanie przestrzeni i przestronności w pomieszczeniu, sprawdzi się zatem w niewielkich lub trudnych do aranżacji łazienkach. Stały element konstrukcyjny jest wygodny w utrzymaniu w czystości, co wpływa na komfortowe użytkowanie.

Zapraszamy do kontaktu – umów się na pomiar i odwiedź nasz showroom ul.Łabiszyńska 21 na terenie Warszawy

Rodzaje wykonywanych ścianek Walk-In

scianka prysznicowa na wymiar
  • Szkło Float – przezroczyste z odcieniem zielonym na krawędzi,
  • Szkło Optiwhite – odbarwione bez odcienia zielonego, wpadające w delikatny turkusowy odcień,
  • Szkło Timeless – szkło z powłoką ułatwiającą czyszczenie i zmniejszają gromadzenie się osadu,
  • Szkło barwione w masie: antisol brąz lub grafit,
  • Szkło satynowe – matowe, trawione z jednej strony kwasem,
  • Szkło Optishower – z powłoką zapobiegającą korozji,
  • Szkło z nadrukiem grafiki,
  • Szkło lakierowane na dowolny kolor z palety RAL/NCS i laminowane.

Zalety korzystania ze ścianek prysznicowych ze szkła na wymiar

W przypadku kabin i ścianek prysznicowych ze szkła Walk-In nie ma trudno dostępnych zakamarków i miejsc, gdzie gromadzi się brud i kamień. Pozwala to zminimalizować wykonywanie czynności pielęgnacyjnych, których celem jest utrzymanie czystej i błyszczącej ścianki kabiny Walki-In. Montaż kabiny polega na zamocowaniu jej w profilach lub w ściskach punktowych. Tak zamontowana ścianka prysznicowa doskonale przylega do podłoża i ściany, co zapobiega wydostawaniu się wody. Elementy montażowe są nieruchome i nie ulegają wyrabianiu się pod wpływem czasu. Do dyspozycji Klientów oddajemy mocowania w wykończeniu chrom, inox, czarne, złote poler lub lakierowane proszkowo na dowolny kolor, co pozwala na spersonalizowanie wyglądu kabiny i wprowadzenie spójnych detali w aranżacji łazienki. Bardzo często ścianki montowane są bezpośrednio do podłogi. Jeśli planujemy tego typu rozwiązanie, warto od razu zaplanować w kabinie prysznicowej odpowiednie wykonanie podłogi ze spadkiem, który zagwarantuje, iż woda nie będzie wydostawać się na łazienkę i powodować jej zalewania.

Ścianki wolnostojące wykonujemy kompleksowo: zapewniamy pomiar, doradztwo oraz montaż na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy do naszego salonu pokazowego na ul. Łabiszyńskiej 21 w Warszawie, tel. 519-391-001