Szklane ścianki prysznicowe Walk-In

Ścianki prysznicowe ze szkła na wymiar Walk-In to trend, który w ostatnich latach dosyć często wykorzystywany jest w nowoczesnych łazienkach. Kabina Walk-In, czyli inaczej otwarta kabina prysznicowa, składa się z jednego lub więcej elementów stałych bez drzwi. Taka minimalistyczna ścianka dobrze wygląda w łazienkach zaaranżowanych w stylu loftowym lub nowoczesnym, wykorzystując jako detal drzwi szklane wewnętrzne i tym samym sprawiając, że wnętrze zyskuje surowy bądź minimalistyczny charakter.

scianki prysznicowe 1
scianki prysznicowe walk in
Walk-In to najczęściej jedna ściana ze szkła, która chroni pozostałą część łazienki przed zalewaniem. Jej główną zaletą jest zachowanie przestrzeni i przestronności w pomieszczeniu, sprawdzi się zatem w niewielkich lub trudnych do aranżacji łazienkach. Stały element konstrukcyjny jest wygodny w utrzymaniu w czystości, co wpływa na komfortowe użytkowanie.

Zapraszamy do kontaktu – umów się na pomiar i odwiedź nasz showroom ul.Łabiszyńska 21 na terenie Warszawy

Rodzaje wykonywanych ścianek Walk-In

scianka prysznicowa na wymiar
  • Szkło Float – przezroczyste z odcieniem zielonym na krawędzi,
  • Szkło Optiwhite – odbarwione bez odcienia zielonego, wpadające w delikatny turkusowy odcień,
  • Szkło Timeless – szkło z powłoką ułatwiającą czyszczenie i zmniejszają gromadzenie się osadu,
  • Szkło barwione w masie: antisol brąz lub grafit,
  • Szkło satynowe – matowe, trawione z jednej strony kwasem,
  • Szkło Optishower – z powłoką zapobiegającą korozji,
  • Szkło z nadrukiem grafiki,
  • Szkło lakierowane na dowolny kolor z palety RAL/NCS i laminowane.

Ścianki prysznicowe – solidność i bezpieczeństwo użytkowania

Coraz większą popularnością cieszą się ścianki wykonane ze szkła hartowanego i laminowanego, które łączą w sobie trwałość, bezpieczeństwo oraz nowoczesny design.

Ścianki prysznicowe wykonane ze szkła hartowanego charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością mechaniczną. Przechodząc przez proces hartowania, szkło staje się znacznie mniej podatne na uszkodzenia, co zapewnia bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania. Natomiast szkło laminowane składa się z dwóch lub więcej warstw szkła, złączonych folią, dzięki czemu w przypadku pęknięcia, szkło nie rozsypuje się na drobne fragmenty, lecz pozostaje przyklejone do folii. Ze szkła bezpiecznego wykonujemy także balustrady szklane oraz inne elementy.

Dla osób ceniących sobie wygodę i łatwość utrzymania czystości, ścianki prysznicowe z powłoką ułatwiającą mycie stanowią idealne rozwiązanie. Takie powłoki wykonane ze specjalnych warstw hydrofobowych, sprawiają, że na powierzchni szkła nie zatrzymują się osady wody, mydła czy kamienia. 

Dlaczego warto wybrać ścianki prysznicowe na wymiar?

Ścianki prysznicowe na wymiar zapewniają idealne dopasowanie do rozmiarów Twojej kabiny prysznicowej. Nie ma ryzyka, że będą za duże lub za małe, co zwiększa funkcjonalność oraz estetykę całej przestrzeni. Ścianki na wymiar pozwalają na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, bez marnowania miejsca lub potrzeby dostosowywania gotowych elementów. Dostosowując ścianki na wymiar, masz kontrolę nad ich układem, otwieraniem, ewentualnymi drzwiczkami czy zintegrowanymi elementami, takimi jak półki czy uchwyty.

Zalety korzystania ze ścianek prysznicowych ze szkła na wymiar

W przypadku kabin i ścianek prysznicowych ze szkła Walk-In nie ma trudno dostępnych zakamarków i miejsc, gdzie gromadzi się brud i kamień. Pozwala to zminimalizować wykonywanie czynności pielęgnacyjnych, których celem jest utrzymanie czystej i błyszczącej ścianki kabiny Walki-In. Montaż kabiny polega na zamocowaniu jej w profilach lub w ściskach punktowych. Tak zamontowana ścianka prysznicowa doskonale przylega do podłoża i ściany, co zapobiega wydostawaniu się wody. Elementy montażowe są nieruchome i nie ulegają wyrabianiu się pod wpływem czasu. Do dyspozycji Klientów oddajemy mocowania w wykończeniu chrom, inox, czarne, złote poler lub lakierowane proszkowo na dowolny kolor, co pozwala na spersonalizowanie wyglądu kabiny i wprowadzenie spójnych detali w aranżacji łazienki. Bardzo często ścianki montowane są bezpośrednio do podłogi. Jeśli planujemy tego typu rozwiązanie, warto od razu zaplanować w kabinie prysznicowej odpowiednie wykonanie podłogi ze spadkiem, który zagwarantuje, iż woda nie będzie wydostawać się na łazienkę i powodować jej zalewania.

Ścianki wolnostojące wykonujemy kompleksowo: zapewniamy pomiar, doradztwo oraz montaż na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy do naszego salonu pokazowego na ul. Łabiszyńskiej 21 w Warszawie, tel. 519-391-001