pokój biurowy ze szklanymi ścianami

Odpowiednia aranżacja wnętrz, nie dotyczy tylko budynków mieszkalnych. Coraz bardziej zwraca się uwagę na wystrój budowli użytku publicznego, czy miejsc pracy. Wygląd wnętrza biurowca może wpływać na nastrój, a tym samym na motywację pracowników. Oprócz tego, jeżeli są w nim pomieszczenia, w których przyjmuje się klientów, ich wygląd wpływa na wizerunek firmy. Co może korzystnie wpłynąć na aranżację profesjonalnego i nowoczesnego biurowca? Bardzo dobrym wyborem są zabudowy szklane.

Jakie elementy zabudowy szklanej można wykorzystać w biurze?

Na aranżację wnętrza składa się wiele elementów. Od rodzaju podłogi, koloru ścian, po meble znajdujące się w pomieszczeniu. W biurze zwraca się przede wszystkim uwagę na nowoczesny styl. Wpływają na niego wybrane meble, kolorystyka, ale też zastosowane materiały. Połączenie drewna, metalu i szkła może przynieść niezwykłe efekty. Wybierając zabudowę szklaną, można zdecydować się na różne elementy. Właściciele biurowców w Warszawie mogą wzbogacić aranżację swoich wnętrz o drzwi i szklane ścianki. Mogą pełnić funkcje dekoracyjne, ale też jako konstrukcje działowe. Rodzaj zabudowy i jej zastosowanie, powinno być dostosowane do budynku, w którym znajdują się pomieszczenia biurowe.

Zalety posiadania zabudowy szklanej w biurowcu

Szklana zabudowa ma przede wszystkim właściwości estetyczne. Zastosowanie szklanych ścianek działowych może optycznie powiększyć wnętrze pomieszczenia. Do tego dopasowują się do różnych stylów aranżacji: nowoczesnego, loft, skandynawskiego, czy industrialnego. Idealnie łączą się z drewnianymi lub metalowymi meblami. Zapewniają przepływ światła i przestrzeń w pomieszczeniach biurowych. Szklane ściany jednocześnie dają poczucie prywatności, ale też łączy je we wspólną przestrzeń. Odpowiednia aranżacja wnętrza wpływa na samopoczucie osób, które się w nim znajdują. Dzięki temu pracownicy chętniej spędzają czas w przyjemnej atmosferze i są bardziej zmotywowani do pracy. Natomiast w oczach klientów polepsza się wizerunek firmy.

Funkcjonalność szklanej zabudowy

Zabudowa szklana jest nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna. Przede wszystkim pełni funkcję podziału przestrzeni, dzięki czemu pomieszczenia mogą zachować swoje odrębne charaktery. Daje poczucie przestrzeni, którą łatwo zachować, ponieważ ścianki wykonane ze szkła nie wymagają specjalistycznego czyszczenia. Wystarczy woda, ścierka i detergent. Niebezpieczne sytuacje i wypadki w biurach rzadko kiedy mają miejsce, ale nie oznacza to, że w ogóle się nie zdarzają. Może się wydawać, że w takim wypadku elementy zabudowy szklanej zmniejszają stopień bezpieczeństwa. Jednak wykonuje się je ze szkła hartowanego, które jest bardzo trwałe i trudne do uszkodzenia. Jeżeli do tego dojdzie, szyba rozpada się na kawałki, które nie mają ostrych krawędzi.