Lustra na wymiar 5

Wśród popularnych stylów aranżacji wnętrz można wyróżnić styl loft. Charakteryzuje go przestrzeń, użycie naturalnych materiałów oraz swojego rodzaju surowość. Żeby zachować dany styl wnętrza, należy nie tylko zadbać o meble, ozdoby i kolorystykę, ale także o stolarkę okienną i drzwiową. Każdy element wpływa na wygląd pomieszczenia i efekt wizualny. Warto wiedzieć jakie drzwi, należy dobrać do wnętrza w stylu loftowym.

Charakterystyka stylu loft

Każde wnętrze można urządzić w stylu loft, jednak zdecydowanie najlepiej nadają się do tego wnętrza poprzemysłowe zaadaptowane na mieszkalne. Wysokie sufity, ceglane ściany i odsłonięte instalacje i konstrukcje, nadają pomieszczeniom oryginalności. W stylu loft używa się przede wszystkim materiałów, takich jak: metal, drewno, szkło, beton, czy cegła. Natomiast kolorystyka dominująca w takich wnętrzach to: czerń, biel, odcienie szarości i brązu. Zazwyczaj utrzymuje się jednorodną tonację barw. Cechą charakterystyczną dla stylu loftowego są odsłonięte instalacje i surowe konstrukcje. Bardzo chętnie łączone są różne rodzaje materiałów, np. metal i drewno, drewno i szkło, itp. Natomiast pomieszczenie można optycznie powiększyć za pomocą luster, które są elementem często spotykanym w stylu loft.

Jak wyglądają drzwi loftowe?

W drzwiach loftowych można znaleźć większość cech charakterystycznych dla tego właśnie stylu. Najczęściej wykonywane są z metalu i szkła, ale nie raz do budowy drzwi używa się też drewna. Wybór, powinien być dostosowany do reszty aranżacji. Podobnie jest przy doborze kolorów. W stylu loft mogą pojawiać się ciekawe kontrasty, np. drewniane drzwi z ościeżnicą z czarnego metalu. Równie często wybierane są wewnętrzne drzwi loftowe szklane, dzięki nim można optycznie zwiększyć przestrzeń wnętrza. W przypadku wątpliwości, warto zwrócić się do projektanta wnętrz, który specjalizuje się w stylu loft. Szczególnie mieszkańcy Warszawy mają duży dostęp do specjalistów i sklepów oferujących różnego rodzaju drzwi loftowe. Wtedy można mieć pewność, że będą one pasowały do całego wnętrza.

Czy tylko do wnętrz w stylu loft?

Drzwi loftowe kojarzą się przede wszystkim z wnętrzami urządzonymi w tym właśnie stylu. Tymczasem mogą one wkomponować się także w inne aranżacje. Zastosowane do ich produkcji materiały i ich kolorystyka są na tyle uniwersalne, że mogą idealnie wpasować się w styl: nowoczesny, minimalistyczny, a nawet rustykalny. Drzwi loftowe są szczególnie chętnie używane w biurach, kawiarniach lub restauracjach, gdzie mogą się odpowiednio komponować z pozostałym wyposażeniem. W pomieszczeniach mieszkalnych są często stosowane do oddzielenia kuchni od salonu lub jadalni. Dzięki drzwiom loftowym można zwiększyć optycznie przestrzeń mieszkania, a jednocześnie zachować odrębny charakter danych wnętrz.