scianki dzialowe ze szkla float

scianki dzialowe ze szkla float

Aranżację niewielkiego pomieszczenia biurowego można zrealizować za pomocą zabudowy szklanej. To rozwiązanie, dzięki któremu można wydzielić przestrzeń do pracy, pokoje socjalne dla pracowników czy miejsce do spotkań z kontrahentami. Główną zaletą zabudowy szklanej w biurze jest możliwość podziału otwartej przestrzeni na kilka mniejszych, ale przestronnych stanowisk do pracy. Zastosowanie do tego celu szkła nie powoduje zaciemnienia wnętrz. Estetycznie wyglądające zabudowy szklane w niewielkim biurze można dopasować do dowolnego stylu aranżacyjnego, zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego.

Zalety zabudowy szklanej w niewielkich biurach

Nowoczesne zabudowy szklane w niewielkich biurach to optymalne rozwiązanie umożliwiające efektywne zagospodarowanie posiadanej przestrzeni. Szklane konstrukcje mogą składać się ze ścianek i drzwi wydzielających powierzchnię przeznaczoną do pracy, dzięki czemu można podzielić nawet małe wnętrze, nie zmniejszając go optycznie, jak zdarzyłoby się w przypadku stolarki drewnianej. Stworzenie niezależnych powierzchni za pomocą zabudowy szklanej w biurze gwarantuje intymność i korzystne warunki do wykonywania obowiązków zawodowych. 

Eleganckie zabudowy szklane w małych biurach można połączyć z dowolnie wybranym stylem aranżacyjnym. To elementy konstrukcji, które dobrze komponują się zarówno z estetyką nowoczesną, klasyczną, loftową, jak i modernistyczną. Łatwe do montażu oraz demontażu zabudowy szklane biurowe nie wymagają czasochłonnych przeróbek budowlanych. To rozwiązanie dedykowane osobom wynajmującym lub dzierżawiącym powierzchnie biurowe, gdzie nie ma możliwości aranżacji tych przestrzeni z wykorzystaniem tradycyjnych materiałów budowlanych. 

Estetyczne zabudowy szklane biurowe są łatwe do utrzymania w czystości. Odpowiednio dobrane szkło to materiał, który zachowuje pierwotne właściwości przez długi czas, niezależnie od intensywności eksploatacji.

Rodzaje szkła stosowane do zabudowy w biurach

Funkcjonalne zabudowy szklane w przestrzeni biurowej są wykonywane ze szkła hartowanego, monolitycznego lub bezpiecznego szkła laminowanego. Można zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie w postaci szkła przezroczystego do zabudowy, jak również barwionego w masie. Dużym zainteresowaniem klientów aranżujących przestrzenie biurowe cieszy się także szkło do zabudowy z folią mleczną bądź kolorową. Można zastosować również zabudowy szklane biurowe z użyciem materiału o zmiennej przezroczystości typu Priva-Lite. To to opcja dedykowana osobom pragnącym mieć wysokiej jakości zabudowy szklane biurowe, które dzięki użyciu prądu zmieniają nieprzezierność na postać przezierną. 

Należy podkreślić, że zabudowy ze szkła w biurach mogą mieć elementy grafiki – logotypy, jak również inne nadruki identyfikacyjne związane z konkretną marką czy przedsiębiorstwem. Dzięki temu wydzielone pomieszczenia mogą być przypisane do konkretnego działu firmy lub zajmujących je osób zatrudnionych na wybranym stanowisku. Łatwe do naniesienia nadruki, które mogą się znaleźć biurowe zabudowy szklane, można umieścić zarówno na ścianach oddzielających daną przestrzeń, jak i drzwiach szklanych.

Szklane zabudowy w biurach z izolacją akustyczną

Właściciele pomieszczeń biurowych, którym zależy na większej izolacji akustycznej, mogą zdecydować się na szklane zabudowy o większej izolacji. Warto wprowadzić systemy z podwójnym szkleniem. To nowoczesne konstrukcje szklane wyróżniające się prostym montażem i uniwersalnością. Ścianki są mocowane na delikatnych profilach typu góra-dół bez potrzeby stosowania profili pionowych. 

W biurowych zabudowach szklanych istnieje możliwość montażu szklanych drzwi w ościeżnicy. Elementy dobrze się komponują z pozostałymi okuciami, co wpływa na estetykę wybranej zabudowy szklanej w biurze. Okucia mogą współgrać z wystrojem, w jakim jest zaaranżowane wnętrze. Nasza hurtownia szkła Warszawa posiada okucia dostępne w wykończeniach INOX anoda, czarnym lub lakierowanym proszkowo na dowolnie wybrany kolor z palety RAL. To sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu można stworzyć efektownie wyglądająca przestrzeń podzieloną za pomocą szklanych ścianek działowych i drzwi z ościeżnicami.

Funkcjonalne zabudowy szklane w biurze to sprawdzone rozwiązanie, które pozwala na zorganizowanie przestrzeni w miejscach o niewielkim metrażu czy kubaturze. Wykorzystanie do tego celu ścianek działowych i szklanych drzwi pozwala na osiągnięcie estetycznego efektu przy niewielkim nakładzie pracy.