szklo do kuchni na wymiar z grafika

szklo do kuchni na wymiar z grafika

We współczesnej aranżacji domów coraz więcej architektów czy designerów wykorzystuje szkło z nadrukiem. To materiał, który może być użyty do wykonania szklanych paneli w kuchni. Świetnie sprawdzi się także jako alternatywa tradycyjnych kafelków w łazience.

Dlaczego warto stosować szkło do kuchni z nadrukiem?

Trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne szkło z nadrukiem to materiał, który ma wiele zastosowań. Jest niezwykle praktyczny, ponieważ można go wykorzystać jako zamiennik ceramicznych płytek lub też gresu będącego okładziną ścian znajdujących się w pomieszczeniach kuchennych czy w łazience.

Szkło do kuchni z nadrukiem może być nie tylko elementem zabezpieczającym powierzchnię znajdującą się nad blatami roboczymi, ale także efektownie prezentującą się ozdobą pomieszczenia. Wykorzystanie szkła z indywidualną grafiką umożliwia stworzenie jedynego w swoim rodzaju wnętrza, idealnie dopasowanego do potrzeb i oczekiwań konkretnego właściciela. To świetny pomysł na aranżację pomieszczeń bez względu na konwencję, w jakiej są urządzone.

Szkło z indywidualnie dobraną grafiką może nawiązywać do stylu minimalistycznego, klasycznego, glamour, nowoczesnego, a także rustykalnego czy prowansalskiego. To także sposób na zabezpieczenie powierzchni nad blatami roboczymi w kuchni urządzonej w stylu loftowym. Szkło z nadrukiem można wykorzystać również w innych pomieszczeniach, takich jak łazienka, salon lub sypialnie. Szkło z grafiką może znajdować się we wnętrzach z instalacją grzewczą podłogową, jak również gazową elektryczną lub zasilaną biomasą oraz materiałami opałowymi.

Jakie zalety mają panele szklane z grafiką?

Oryginalnie wyglądające panele szklane z indywidualną grafiką są starannie wykonane, dzięki czemu pełnią funkcje ozdobne pomieszczenia. Są odporne na działanie wielu czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, pary wodnej czy promieniowania słonecznego. Ich zaletą jest łatwość czyszczenia. Panele szklane z grafiką można poddawać zabiegom czyszczącym nie tylko na sucho, ale również na mokro. Pozwala to na utrzymanie ich w perfekcyjnym stanie przez długi czas, niezależnie od stopnia wyeksploatowania.

Panele szklane z grafiką są tworzone na szkle odbarwionym, które ma grubość od 5 do 6 mm. Warto wspomnieć, że powierzenie tego zadania profesjonalistom umożliwia dokonanie precyzyjnych pomiarów i dopasowanie paneli szklanych z grafiką do kubatury oraz metrażu konkretnego pomieszczenia. Ponadto właściciel domu lub mieszkania może zlecić wykonanie potrzebnych wycięć i nawiertów.

Szkło z grafiką do kuchni to zamiennik tradycyjnych płytek ceramicznych. Zastosowanie do produkcji tych materiałów budowlanych hartowanego szkła odbarwionego typu Ultra to gwarancja, że kolor naniesionej grafiki nie zmieni się. Dzięki temu panele szklane z grafiką zachowają estetyczny wygląd przez długi czas, stając się ozdobą kuchni, łazienki, salonu lub też sypialni zaaranżowanych w różnych stylach.

Szkło z nadrukiem Warszawa – dedykowane klientom indywidualnym i deweloperom

Nowoczesne panele szklane z indywidualną grafiką umożliwiają stworzenie oryginalnie prezentującego się wnętrza, które zachwyci każdego gościa. To rozwiązanie dedykowane osobom, które pragną zaaranżować mieszkanie lub dom w taki sposób, aby odzwierciedlić hobby, zamiłowania, styl życia lub też aby wnętrze odpowiadało konkretnej estetyce.

Szkło z nadrukiem sprawdza się zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i w blokach z wielkiej płyty. To materiał, który może być montowany równie dobrze w niewielkich łazienkach, jak i przestronnych salonach czy aneksach kuchennych znajdujących się w apartamentach zaprojektowanych w stylu studio. Osoby, które zdecydują się na panele szklane z indywidualną grafiką, mogą wybrać zdjęcia z kolekcji Fotolia lub też zaproponować autorskie projekty. Dzięki temu mieszkanie lub dom nabierze indywidualnego charakteru, stając się oryginalnie wyglądającym miejscem do życia. Szklane panele do kuchni lub łazienki mogą być ozdobione nadrukiem satynowym, połyskującym lub też zawierającym elementy brokatowe. Wszystko zależy od inwencji twórczej właściciela domu bądź mieszkania.

Szkło z indywidualnym nadrukiem stało się popularnym materiałem wykorzystywanym do aranżacji pomieszczeń nie tylko nowoczesnych, ale również urządzonych w estetyce minimalistycznej, klasycznej, a nawet rustykalnej. Panele szklane z indywidualnie dobraną grafiką mogą zdobić nie tylko kuchnie czy łazienki, sprawdzają się w każdej przestrzeni domu.