dlaczego warto wykonac szklana kabine prysznicowa na zamowienie

dlaczego warto wykonac szklana kabine prysznicowa na zamowienie

Osoby planujące montaż kabiny prysznicowej często zastanawiają się, jaki wybrać rodzaj szkła. Nie wszystkie materiały mogą być użyte do wykonania kabin prysznicowych z powodu nieodpowiedniej wytrzymałości mechanicznej na działanie chlorowanej wody i środków używanych do mycia oraz pielęgnacji ciała.

Kabiny prysznicowe – z czego się je wykonuje?

Kabiny prysznicowe mogą być wykonywane na wymiar. To konstrukcje, które wkomponują się w dowolnie wybraną przestrzeń łazienki, nawet ze skosami. Stworzenie nowoczesnej kabiny prysznicowej wymaga zastosowania starannie dobranych materiałów. Do tego celu warto wykorzystać elementy estetyczne, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Jednym z nich jest szkło do kabin prysznicowych wyróżniające się lekko zielonkawym zabarwieniem. Kolor jest widoczny szczególnie na krawędzi szkła.

Nowoczesne szkło Float może być zastąpione innym materiałem w postaci szkła Optiwhite, Diamant, Ultra. To produkty pozbawione zielonkawego zabarwienia dzięki poddaniu ich starannemu procesowi odżelaziania. Te rodzaje szkła są pozbawione powłoki umożliwiającej szybkie i efektywne usuwanie z niej wszelkiego typu nalotów czy osadów. Mają wysokie walory wizualne, ale należy pamiętać, że brak warstwy ograniczającej gromadzenie się kamienia wymaga częstych zabiegów czyszczących i pielęgnujących powierzchnię kabiny ze szkła na wymiar, składającej się z wymienionych materiałów.

Kabiny szklane na wymiar ze szkła Timeless

Pomysłem na stworzenie efektownie wyglądającej kabiny ze szkła na wymiar jest też zastosowanie wysokiej jakości szkła Timeless z niewidzialną, a jednocześnie trwałą powłoką. To ochrona, dzięki której możliwe jest szybkie spływanie wody z powierzchni szyby, co zapobiega powstawaniu na niej nieestetycznie wyglądających osadów z mydła, środków kosmetycznych, detergentów czy zawartego w wodzie chloru.

Zastosowanie szkła z powłoką do kabin prysznicowych skraca czas potrzebny do przeprowadzenia niezbędnych zabiegów konserwujących i oczyszczających. To rozwiązanie na długo pozwala utrzymać estetyczny wygląd kabiny prysznicowej na wymiar bez potrzeby używania drażniących środków czy agresywnie działającej chemii czyszczącej, mogącej spowodować uszkodzenie lub naruszenie tafli szkła kabiny.

Kabiny prysznicowe ze szkła z innowacyjną powłoką

Użycie optymalnie dobranych materiałów do budowy kabin prysznicowych na wymiar umożliwia zachowanie eleganckiego wyglądu tych konstrukcji. Kabiny wykonane ze szkła Timeless, dzięki zastosowaniu innowacyjnej powłoki, nie ulegają zmatowieniu. Zachowują idealną przejrzystość, co gwarantuje, że będą prezentować się efektownie bez względu na upływający czas. Warto wspomnieć, że kabiny prysznicowe ze szkła Timeless są w pełni przezroczyste, co pozwala na wkomponowanie ich w dowolną aranżację łazienki. Niekłopotliwe czyszczenie kabin prysznicowych ze szkła Timeless wymaga jedynie spłukania ich powierzchni bieżącą wodą, a następnie usunięcia jej nadmiaru za pomocą gumowej ściągaczki.

Do stworzenia przejrzystych kabin prysznicowych nadaje się także szkło OptiShower.  Jest to materiał stworzony do wnętrz o podwyższonej wilgotności i dużym nasyceniu pary wodnej. Szkło OptiShower może być czyszczone łagodnymi detergentami i miękkimi ściereczkami. Przy pomocy tego materiału można stworzyć kabiny prysznicowe z transparentnymi szybami. 

Tafle szkła OptiShower są skutecznie zabezpieczane powłoką antykorozyjną, nie ulegają trudnym do usunięcia zabrudzeniom, co wiązałoby się z potrzebą ich częstego czyszczenia za pomocy drażniącej chemii, w tym także przeznaczonej do usuwania na przykład rdzawego nalotu.

Kabiny prysznicowe, które obecnie montujemy u naszych Klientów mogą być nie tylko efektowne, ale przede wszystkim trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Dlatego duże znaczenie ma wybór rodzaju szkła, które posłuży do tego celu. Można zdecydować się na szkło z innowacyjną powłoką, dzięki której ścianki prysznicowe nie ulegają zabrudzeniu, a na ich powierzchni w mniejszym stopniu osadza się kamień.