szklo hartowane warszawa

szklo hartowane warszawaKuchnia jest pomieszczeniem, które można aranżować przy użyciu różnego rodzaju materiałów, w tym odpowiednio dobranego szkła. Jest ono dobrym produktem wykończeniowym, ponieważ oprócz walorów estetycznych, posiada liczne zalety. Szkło jest odporne na niekorzystne warunki panujące w kuchniach i skutki działania wody, pary wodnej, wilgoci, czy podwyższonej temperatury. 

Aranżacja i wykończenie kuchni z wykorzystaniem szkła 

Zastosowanie szkła do kuchni na wymiar cieszy się zainteresowaniem zarówno architektów wnętrz, designerów, jak i osób poszukujących sprawdzonej alternatywy dla tradycyjnych płytek ceramicznych czy kafelek. To rozwiązanie, które śmiało można dopasować do każdego stylu aranżacyjnego, jaki dominuje w kuchni. Odpowiednio dobrane szkło do kuchni może posłużyć do wykończenia ścian, frontów szafek, jak również udekorowania i zabezpieczenia przestrzeni pomiędzy zlewozmywakiem a płytą grzewczą. 

Panele szklane w kuchni to funkcjonalny, a jednocześnie atrakcyjny wizualnie zamiennik popularnych niegdyś kafelek. Zaletą tego materiału jest możliwość dowolnej obróbki, a także odporność na działanie wysokiej temperatury, wilgoci czy pary wodnej.

Zalety paneli szklanych do kuchni

Główną zaletą szkła w kuchni jest uniwersalność. Gładka powierzchnia, pozbawiona zbędnych podziałów tworzy płaszczyznę, która może być ozdobiona dowolnie wybranym nadrukiem. Warto mieć na względzie, że maksymalna szerokość pojedynczej szklanej formatki, z której wykonywany jest panel wynosi 3200 mm. Jeśli przestrzeń kuchenna pozwala na swobodne manewrowanie szklanym elementem o takiej powierzchni, panel może zostać zamontowany bez żadnych zbędnych podziałów. Natomiast w przypadku, gdy konieczne jest wykonanie wycięć w szkle w kształcie litery L (na przykład przy różnicach wysokości występujących przy kuchennym okapie, który często jest zamontowany wyżej), możemy wykonać montaż szkła z jednego elementu, bez konieczności podziału, jednak przy rozliczeniu usługi pod uwagę brana będzie najwyższa wysokość szkła. Dodatkową opłatą dla klienta w tym przypadku będzie koszt wycięcia szkła przy pomocy specjalistycznej maszyny CNC. Natomiast w wersji ekonomicznej, w miejscu gdzie występują różnice wysokości, wykonujemy podział szkła. Klient uiści opłatę za faktycznie wykorzystaną powierzchnię liczoną w m2, jednak w tym przypadku zamiast jednolitej szklanej tafli, będzie widoczne przecięcie. 

Zainteresowaniem klientów cieszą się panele szklane z grafiką. Naniesiony nadruk nie ulega odbarwieniu, szarzeniu czy matowieniu nawet po wielu latach eksploatacji. Wpisujące się w aktualne trendy aranżacyjne szkło z nadrukiem do kuchni może posiadać autorską grafikę, jak również być ozdobione wybranym przez klienta motywem standardowym. Naniesiona grafika jest odpowiednio wykadrowana w taki sposób, aby móc prezentować się wyraźnie i estetycznie. Musi też pasować do rodzaju, kształtu i rozmiaru wybranych przez klienta paneli szklanych do kuchni. Takie rozwiązanie aranżacyjnie znacząco podnosi walory estetyczne całej kuchni. Ponadto sprawia, że kuchnia jest unikalna i oryginalna. Można na przykład utworzyć pojedynczą, wyróżniającą się ścianę zawierającą wyraźny dekor. 

Właściciel kuchni może wybrać panele szklane z grafiką, które będą montowane nieopodal blatów roboczych. Przy pomocy szkła można także ozdobić jedynie wybrany segment kuchni. Jest to zabieg, który z pewnością zwróci uwagę niejednej osoby. Nadruk wykonywany jest na szkle odbarwionym. Dzięki temu nie zmienia ono kolorystyki naniesionego motywu. Klient może nadrukować autorskie zdjęcie bądź fotografię pobraną z banku zdjęć, zawierającego różne grafiki, reprodukcje czy zdjęcia wektorowe. 

Po dokonanym pomiarze, klient otrzymuje do wyboru trzy grafiki. To z nich wykonywane są wstępne kadrowania. Każda osoba korzystająca z naszych usług dostaje również instrukcję, jak wybrać grafikę, by pasowała do wymiarów szkła, jakie posiada. Dopiero po otrzymaniu trzech kadrowań klient wybiera jedną, ostatecznej grafikę. Trafia ona do grafika, który wykonuje obróbkę. W ostatnim etapie prac klient dostaje do akceptacji ostateczną wersję projektu, a także wycinki 1:1 obrazujące jakość grafiki po nadruku. Jednocześnie zawsze uczulamy naszych klientów, że kolorystyka widoczna na monitorze komputera jest tylko orientacyjna, zależna od jego ustawień i może różnić się od rzeczywistego nadruku.

Ponadto obraz na monitorze widoczny jest w kolorystyce RGB, a nadruk wykonywany jest w palecie barw CMYK. Zatem mogą wystąpić różnice kolorystyczne pomiędzy obrazem widocznym na monitorze a nadrukiem na szkle. Właśnie dlatego klient ma możliwość zamówienia próbki nadruku.

Panele do kuchni ze szkła przezroczystego lub lakierowanego 

Aranżacja kuchni z wykorzystaniem paneli szklanych odbywa się z zastosowaniem kilku rodzajów szkła. Można zdecydować się na szkło przezroczyste, które jest instalowane na niewielkich mocowaniach  znajdujących się w rogach paneli szklanych. Mocowania mogą być w standardowym wykończeniu chrom czy inox lub lakierowane na kolor z palety RAL.  Dzięki temu można wyeksponować ścianę wykonaną z betonu architektonicznego, tynku strukturalnego lub surowych cegieł. Panele szklane do kuchni ze szkła przezroczystego mogą również zaakcentować tapetę lub inny materiał wykończeniowy użyty do wykonania ścian. 

Dużą popularnością wśród właścicieli kuchni cieszy się również szkło lakierowane. Może ono być pokryte barwą wybraną z międzynarodowego próbnika RAL lub NCS. Na życzenie klienta możemy również wykonać dany kolor z perłową poświatą. Przy lakierowaniu stosuje się wówczas srebrne, opalizujące drobinki. Takie szkło będzie minimalnie jaśniejsze od szkła bez drobinek . 

Panele ze szkła lakierowanego tworzy się na materiale hartowanym i odbarwionym o grubości od 5 mm do 6 mm. Szkło lakierowane w kuchni jest odporne na większość czynników zewnętrznych, w tym uderzenia czy działanie pary wodnej. 

Panele kuchenne szklane lakierowane można montować nieopodal kuchenki grzewczej. To miejsce, gdzie powstaje wysoka temperatura. Szkło lakierowane do kuchni ma tę zaletę, że można poddawać je obróbce w postaci tworzenia wycięć i otworów na gniazdka elektryczne czy na inne elementy montowane na ścianach. Pozwala to na idealne dopasowanie paneli szklanych w kuchni do aranżacji tego pomieszczenia. 

W kuchni sprawdzi się także szkło Lacobel o grubości 4 mm. Zaletą tego materiału jest zróżnicowana kolorystyka. Klient ma do wyboru aż kilkadziesiąt barw, które może dopasować do aranżacji swojej kuchni. Niehartowane szkło Lacobel może być montowane w miejscach, gdzie nie występuje podwyższona temperatura, a także ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych. 

Alternatywą dla popularnych niegdyś kafelek są panele szklane do kuchni. To materiał wykończeniowy tworzony z różnego rodzaju szkła poddawanego procesowi lakierowania, hartowania bądź zdobienia przy pomocy grafiki.