drzwi szklane przesuwne 3

Drzwi szklane przesuwne z powodzeniem mogą być stosowane w mieszkaniach z układem amfiladowym. Wspomniany rozkład pomieszczeń jest spotykany zarówno w zabudowie kamienicznej, jak i nowoczesnej. Do takiego wnętrza można dobrać manualny system drzwi przesuwnych o walorach użytkowych wraz z dodatkowymi, nowoczesnymi funkcjami, między innymi elektromechanicznym zamkiem sterowanym pilotem lub włącznikiem montowanym na ścianie.

Drzwi przesuwne do mieszkań amfiladowych z dodatkowymi funkcjami

Nowoczesne systemy szklanych drzwi przesuwnych wykonane z bezpiecznego szkła, są dostępne w różnych rozmiarach do wyboru. Pozwala to na wkomponowanie szklanej stolarki drzwiowej w przestrzeń mieszkania z układem amfiladowym. Do montażu drzwi przesuwnych wykorzystuje się m.in. systemy Muto M-L-XL, a także Perlan 140 lub Levolan 120. Dają one szerokie możliwości montażu, tj. do sufitu i ściany. We wspomnianych systemach wykorzystuje się drzwi przesuwne wykonane ze szkła laminowanego lub hartowanego o grubości od 8 do 12 mm. Istotną cechą drzwi przesuwnych ze szkła do amfilady jest wytrzymałość, a także ciężar skrzydła, który nie powoduje obciążenia konstrukcji ściany.

Systemy drzwi przesuwnych Muto, Levolan czy Perlan łączą w sobie nowoczesny design z funkcjonalnością. Duże znaczenie ma fakt, że drzwi przesuwne szklane Levolan oraz Muto mają możliwość regulacji parametrów technicznych. Ten rodzaj drzwi przesuwnych ze szkła ma funkcję tłumienia odgłosów ich otwierania i zamykania. Wspominana wyżej funkcja zapewnia niezwykle subtelne otwieranie i zamykanie szklanych drzwi przesuwnych.

W trakcie aranżowania mieszkania z układem amfiladowym, warto zwrócić uwagę także na drzwi przesuwne ze szkła Perlan 140. Mogą one być wyposażone w szyny i wózki jezdne składające się z łożysk kulkowych ukrytych w jednej szynie. To produkty dostępne z wieloma mocowaniami skrzydeł o zróżnicowanej szerokości.

Drzwi przesuwne do amfilady Perlan 140 charakteryzuje minimalistyczny design. To jedno- i dwuskrzydłowe systemy poruszające się płynnie i bezkolizyjnie, dzięki specjalnie zastosowanemu do ich produkcji rozwiązaniu o nazwie DuoSync.

Na rynku dostępne są także drzwi do mieszkań amfiladowych w wersji dwustronnej wykonane w systemie przesuwnym z możliwością montażu do ściany. Istnieje również opcja montażu drzwi jednoskrzydłowych montowanych na prowadnicy górnej. Element ten może mieć wykończenie satynowe. Ponadto poszczególne części stolarki drzwiowej mogą mieć dodatkowe zdobienia w postaci uchwytów do drzwi w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach do wyboru. To detale, które można dopasować do szyn jezdnych lub innych elementów wykończeniowych.

Warto wspomnieć, że właściciele sypialni i salonów o układzie amfiladowym mogą podwyższyć komfort i prywatność tych pomieszczeń przez zamontowanie w drzwiach przesuwnych ze szkła zamku elektromechanicznego, objętego normą PN- EN- 14846:2010, ze sterowaniem niewymagającym zewnętrznego zasilania. Proces ten odbywa się przy pomocy baterii alkalicznej o podwyższonej żywotności działania. Jest to doskonałe rozwiązanie, które ogranicza niekontrolowane wchodzenie gości do pozostałych pomieszczeń.

Nowoczesne drzwi szklane przesuwne do pomieszczeń o dużej powierzchni użytkowej i kubaturze

Właściciele kamienic o układzie amfiladowym mogą zdecydować się na manualny system drzwi przesuwnych Muto XL. Został on skonstruowany z myślą o skrzydłach, których waga nie przekracza 150 kg. Drzwi szklane przesuwne do mieszkań amfiladowych Muto XL mają zdejmowaną osłonę przednią. To praktyczne i sprawdzone rozwiązanie. Zestaw ten pozwala na szerokie możliwości regulacji i dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta. Spersonalizowana konfiguracja sprawia, że system drzwi przesuwnych Muto XL ma wiele dodatkowych, przydatnych funkcji zwiększających komfort i bezpieczeństwo użytkowania drzwi. Wśród nich wymienić należy nowoczesny mechanizm spowalniający, który zapewnia samoczynne domykanie się drzwi w sposób cichy, bezpieczny i niepowodujący uszkodzeń w strukturze szkła.

Przesuwne drzwi szklane do amfilad w wersji XL mogą być zamykane zamkiem elektromechanicznym obsługiwanym przy pomocy pilota lub przełącznika w ścianie. Dostępna jest także funkcja sprawdzania stanu otwarcia skrzydła z każdego miejsca w mieszkaniu.

W układzie amfiladowym kilka pomieszczeń jest ze sobą połączonych, a drzwi znajdują się w jednej linii, z pominięciem korytarza. Duże znaczenie w takim rozplanowaniu przestrzeni ma wybór drzwi przesuwnych, które mają zapewnić domownikom poczucie prywatności i komfortu.