drzwi szklane przesuwne

drzwi szklane przesuwne 4

Dopasowane do stylistyki domu lub mieszkania drzwi przesuwne to rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić miejsce, jakie byłoby potrzebne na montaż tradycyjnej stolarki drzwiowej. Coraz popularniejsze wśród właścicieli domów i mieszkań drzwi przesuwne mogą oddzielać poszczególne pomieszczenia. To rozwiązanie dedykowane właścicielom mieszkań typu amfilada, jak również osobom, które zdecydowały się podzielić jedno duże pomieszczenie na kilka mniejszych, tworząc tym samym oddzielne pokoje, między innymi garderobę połączoną z sypialnią czy sypialnię z łazienką.

Popularne systemy drzwi przesuwnych – dopasowane do dowolnej powierzchni użytkowej domu lub mieszkania

Nowoczesne systemy drzwi przesuwnych mogą być dostosowane do warunków architektonicznych, jakie panują w domu lub mieszkaniu. Manualne systemy do drzwi przesuwnych pasują zarówno do skrzydeł szklanych, jak i drewnianych. To systemy wyróżniające się nieskomplikowanym montażem, a także uniwersalnością. Osoby, którym zależy na posiadaniu drzwi przesuwnych z dodatkowymi funkcjami, wpływającymi na ich walory użytkowe, mogą zdecydować się na opcję samoczynnego zamknięcia skrzydła, a także montaż zamka elektromechanicznego ze sterowaniem niewymagającym zewnętrznego zasilania. 

Drzwi przesuwne do domu w wersji manualnej można przymocować do sufitu lub ściany. To sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić sporą ilość przestrzeni, a jednocześnie dopasować wymienione systemy do architektury wewnętrznej domu lub mieszkania – z uwzględnieniem różnego typu wad konstrukcyjnych czy kubatury bądź powierzchni użytkowej nieruchomości.

Z jakich materiałów są wykonywane drzwi przesuwne do domów?

Montaż drzwi przesuwnych w domu lub mieszkaniu to opcja, na którą mogą zdecydować się osoby, jakim zależy na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej powierzchni użytkowej. Jest to szczególnie ważne, gdy pragnie się podzielić jedno duże pomieszczenie na kilka mniejszych. Drzwi przesuwne mogą pojawić się w sypialni, oddzielając ją od dobudowanej łazienki lub dużej garderoby czy przebieralni. Zainstalowanie drzwi przesuwnych w domu może przydać się osobom, które postanowiły podzielić dużą kuchnię na dwa mniejsze pomieszczenia, składające się z miejsca przeznaczonego do przygotowywania posiłków, a także jadalni. 

Nowoczesne systemy manualnych drzwi przesuwnych Muto M, L lub XL są wykonane ze szkła laminowanego lub hartowanego o różnej grubości. Może ona wynosić min. od 8 do 12 mm. Istotną cechą systemów drzwi przesuwnych jest przede wszystkim ich wytrzymałość na intensywną eksploatację. Istnieje możliwość regulacji wybranego systemu po jego montażu, a także zdecydowanie się na drzwi przesuwne z systemem Dormotion – tłumiącym odgłos zamykania i otwierania. To opcja, która nie wymaga dodatkowego wykonywania wycięć w szkle.

Nowoczesne systemy montowane w drzwiach przesuwnych i ich wpływ na walory użytkowe tych konstrukcji

Osoby, którym zależy, aby posiadane przez nie systemy drzwi przesuwnych miały elementy wykonane z drewna, mogą zamontować skrzydła wykonane z tego materiału. Podwyższeniem walorów wizualnych i użytkowych wybranego modelu drzwi przesuwnych może być zainstalowanie dodatkowych prześwietleń. Osoby dysponujące małą powierzchnią użytkową mogą zdecydować się na jeden z najpopularniejszych systemów drzwi przesuwnych Perlan 140. Nadaje się on do drzwi drewnianych, szklanych, a także wykonanych z innych materiałów, między innymi płyty MDF. Niewielkie rozmiary tego manualnego systemu drzwi przesuwnych sprawiają, że może on być montowany w kawalerkach, a także domach lub mieszkaniach o małej powierzchni użytkowej. 

Funkcjonalne drzwi przesuwne Perlan 140 mogą być wyposażone w mechanizm SoftStop. Dzięki niemu zamykają się znacznie ciszej i nie ma ryzyka, że nastąpi uszkodzenie struktury ściany, spowodowane uderzeniem drzwi o jej konstrukcję. Dzieje się tak szczególnie w przypadku ich energicznego zasuwania oraz rozsuwania. Dopasowany do każdego wnętrza system drzwi przesuwnych Perlan 140 składa się z drzwi jedno- lub dwuskrzydłowych, poruszających się płynnie. To konstrukcja o minimalistycznym designie. Ukryte w szynie jezdne łożyska kulkowe kamuflują okucia. To sprawia, że te nowoczesne drzwi przesuwne można dopasować do każdej stylistyki.

Osoby niedysponujące zbyt dużą ilością miejsca na montaż tradycyjnej wewnętrznej stolarki drzwiowej mogą zdecydować się na systemy drzwi przesuwnych. To rozwiązanie, które jest praktykowane od wielu lat, ponieważ dzięki niemu można funkcjonalnie podzielić przestrzeń bez jej nadmiernego ograniczania. Drzwi przesuwne można dopasować do architektury wewnętrznej domu lub mieszkania, nawet gdy ma ona ewidentne uchybienia i wady.