mężczyzna otwiera szklane drzwi w biurze

Drzwi, tak jak każdy inny element, powinny być dopasowane do rodzaju pomieszczenia i wykończenia wnętrz. W nowoczesnym budownictwie często można spotkać się z aranżacjami w stylu loft. Łączy on ze sobą elementy drewniane, metalowe i szklane. Drzwi loftowe dopełnią aranżację i optycznie powiększą powierzchnię pomieszczenia.

Czym charakteryzuje się styl loft?

Styl loft staje się coraz bardziej popularny. Pomieszczenia wykończone w loftowej aranżacji charakteryzuje przestrzeń, minimalizm i duży dostęp światła. Stosowane materiały są industrialne: proste i surowe, a konstrukcje są widoczne. W stylu loft dominuje: drewno, metal, cegła, beton i szkło. Dotyczy to wyposażenia, ścian i podłóg.

Drzwi loftowe – czyli jakie?

Drzwi w każdym pomieszczeniu nie tylko dopełniają wnętrze, ale też są elementem ozdobnym. Wybór materiałów do ich wykonania, często dopasowany jest do wyposażenia danego pomieszczenia. Drzwi loftowe cechuje, tak jak cały styl, minimalizm i industrialna stolarka. Drewno, stalowe obramowania i wzmocnienia, a także przeszklenia, to wszystko kojarzy się z aranżacją w typie loft. Drzwi szklane mogą optycznie powiększyć pomieszczenie. Elementy drewniane za to ocieplają wnętrze, a metalowe podkreślają nowoczesność.

Drzwi loftowe, nie tylko do wnętrz w stylu loft

Drzwi wykonane w typie loft nadadzą się nie tylko do pomieszczeń loftowych. Jeżeli właścicielowi zależy na nowoczesności, przestrzeni i doświetleniu wnętrza, również może dokonać montażu takich drzwi. Szczególnie dobrze będą wyglądać w dużych i przestronnych mieszkaniach lub domach. Drzwi loftowe sprawdzą się w pomieszczeniach wykończonych w stylu skandynawskim, czy klasycznym. Podkreślają wnętrza z minimalistycznym wyposażeniem. Wszystko zależy od wizji właściciela i umiejętności projektanta.