szklo do kuchni

szklo do kuchni

Przeszklenia w kuchni to elementy aranżacji pomieszczeń wpisujące się w aktualne trendy architektury wnętrz. To także modne w ostatnich latach sposoby na stylowe wykończenie domu czy mieszkania. Zastosowanie szkła do aranżacji kuchni może być alternatywą dla używanych niegdyś płytek ceramicznych, gresu, kamienia naturalnego, a także popularnych płyt typu karton gips.

Nowoczesna aranżacja wnętrza – skąd wzięła się moda na przeszklenia w kuchni?

Przeszklenia w kuchni to sposób na efektownie wyglądającą aranżację. Ten trend zapoczątkowały gwiazdy kina i twórcy filmowi z Hollywood. To właśnie w Stanach Zjednoczonych zaczęto wykorzystywać połączenie szkła z innymi materiałami przeznaczonymi do aranżacji pomieszczeń kuchennych. Było to spowodowane chęcią osiągnięcia spektakularnego efektu wizualnego.

Wbudowane tafle szklane w meble kuchenne umożliwiały wyeksponowanie naczyń, porcelany, kryształów, a także pamiątek czy stylowych dekoracji. Z czasem trend ten zawojował całą Europę, docierając również do Polski. Współcześni architekci wnętrz i designerzy zajmujący się projektowaniem luksusowych i ekstrawaganckich pomieszczeń w domu i mieszkaniu, często sięgają po to rozwiązanie. Wykorzystują oni także szklane panele ścienne.

Tafle ozdobnego szkła hartowanego są praktycznym materiałem wykorzystywanym w aranżacji kuchni. Stosowane są jako alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych.

Wykończenie ścian panelami szklanymi daje szereg możliwości. Jest to nie tylko praktyczne zabezpieczenie ściany nad blatem kuchennym, ale także skuteczne i efektownie prezentujące się zdobienie. Do tego celu stosuje się panele z dowolnie wybranym nadrukiem.

Modne przeszklenia w kuchni mogą być wykonane ze szkła w kolorze transparentnym, mlecznym, przydymionym, a także w dowolnie wybranym odcieniu, współgrającym z pozostałymi elementami wyposażenia tego wnętrza.

Gdzie wykorzystywane są przeszklenia w kuchni?

Zastosowane przeszkleń w kuchni jest doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla pomieszczeń typu open space. Tafle szkła zastępujące ścianki i oddzielające przestrzeń kuchenną od salonu czy jadalni, mogą wprowadzić do pomieszczenia nieco więcej naturalnego światła. W porze wieczorowej i nocnej nieco ożywią wnętrze domu lub mieszkania, ponieważ odbijają sztuczne oświetlenie emitowane przez lampy.

Możliwość indywidualnego zaprojektowania kształtu i formy przeszkleń w pomieszczeniach kuchennych pozwala na wprowadzenie ich do każdego mieszkania, bez względu na jego metraż. Przeszklenia ścian kuchni mogą zastępować tradycyjne ścianki działowe, co jest rozwiązaniem dedykowanym mieszkańcom loftów, nowoczesnych apartamentów, jak również pomieszczeń przechodnich oraz nieprzechodnich.

Przeszklenia w kuchni – zalety tego rozwiązania

Przeszklenia ścian w kuchni podkreślają charakter wyposażenia tego pomieszczenia. Dzięki nim można zaakcentować zarówno styl posiadanych mebli, jak również niebanalne wykończenie ścian wewnętrznych.

Z kolei oryginalnie prezentujące się przeszklenia w meblach kuchennych czy ozdobione grafiką panele szklane w okolicach blatu roboczego w kuchni, w dowolnie wybranej kolorystyce, dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach awangardowych, futurystycznych i ultranowoczesnych.

Warto pamiętać, że przeszklenia kuchenne w postaci dużych tafli szkła, można łączyć z materiałem wykorzystanym do aranżacji i wyposażenia tego pomieszczenia. Szkło w kuchni komponuje się z takimi surowcami, jak naturalne lite drewno zarówno o jasnym, ciepłym odcieniu, jak i chłodnych, intensywnych barwach. Ponadto przeszklenia w meblach kuchennych czy szklane płytki ścienne w kuchni współgrają z frontami wykonanymi z forniru, sklejki czy tworzyw sztucznych.

Modne przeszklenia w kuchni mogą być sposobem na stylową i unikalną aranżację tego pomieszczenia. Wykorzystany do tego celu materiał jest nie tylko łatwy do utrzymania w czystości, ale wprowadza subtelny urok, delikatnie podkreślając stylistykę wnętrza.