szklo timeless

szklo timeless

Nowoczesne kabiny prysznicowe na wymiar wykonane ze szkła to konstrukcje wyróżniające się trwałością, jak również estetycznym wyglądem. Są łatwe do utrzymania w czystości i mogą być dopasowane do warunków architektonicznych przestrzeni.

Z jakich materiałów są wykonane kabiny prysznicowe na wymiar?

Kabiny prysznicowe na wymiar są wykonywane najczęściej ze szkła float. Wyróżnia się ono lekko zielonkawym zabarwieniem, które jest szczególnie widoczne na krawędzi tego materiału. Inną opcją jest szkło Optiwhite, Diament lub Ultra. To materiał odżelaziony, pozbawiony zielonkawego koloru. Jest wykorzystywany do tworzenia szklanych kabin prysznicowych na indywidualne zamówienie. W zależności od konkretnego producenta ma delikatny, subtelny odcień błękitu. Te dwa gatunki szkła to nie jedyne materiały, które mogą być wykorzystane do budowy szklanych kabin prysznicowych.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się także szkło Timeless. Ma ono niewidzialną i bardzo trwałą powłokę, która przez wiele lat zabezpiecza materiał i eliminuje problem powstawania trudnych do usunięcia zacieków. Szkło Timeless przeznaczone do budowy kabin prysznicowych na zamówienie ułatwia spływanie kropel wody po jego powierzchni, co ogranicza powstawanie i nadmierne osadzanie się kamienia wpływającego na nieestetyczny wygląd konkretnego modelu kabiny prysznicowej. Szkło Timeless powstaje z wysoko przeziernego szkła Planiclear, na które naniesiono metodą magnetronową trwałą warstwę tlenków metali.

Szkło Timeless – jakie zalety posiada materiał wykorzystywany do budowy szklanej kabiny prysznicowej?

Sprawdzone rozwiązanie, którym jest szkło Timeless stosowane do budowy szklanych kabin prysznicowych na wymiar, jest zabezpieczone innowacyjną powłoką. Jej zaletą jest brak bielenia, co gwarantuje, że ścianki wybranego modelu szklanej kabiny prysznicowej na zamówienie pozostają przejrzyste niezależnie od upływającego czasu i intensywności użytkowania tego elementu wyposażenia łazienki. 

Duże znaczenie ma fakt, że szkło Timeless, pokryte specjalną powłoką, eliminuje problem przylegania do tego materiału zabrudzeń i kamienia. Dzięki temu czyszczenie i pielęgnacja szklanej kabiny prysznicowej na indywidualny wymiar nie nastręcza żadnych trudności i nie wymaga czasochłonnych oraz kosztownych zabiegów z użyciem detergentów czy związków mogących powodować odczyny alergiczne czy też uszkodzenie elementów wyposażenia łazienki. 

Kabiny prysznicowe na wymiar mogą być wykonane w wielu różnych wariantach. Można zdecydować się na takie rozwiązanie, jak:

  • ścianki niedemontowane – walk-in (kabina otwarta),
  • kabiny do wnęk posiadające parę drzwi lub ściankę stałą i drzwi,
  • kabiny narożne,
  • oryginalne zabudowy prysznicowe na zamówienie,
  • nietypowe kabiny prysznicowe na wymiar.

Dzięki różnych wariantom do wyboru można dopasować kabinę prysznicową do indywidualnych preferencji czy warunków architektonicznych.

Łatwe czyszczenie szklanych kabin prysznicowych na wymiar – jak osiąga się ten rezultat?

Zastosowanie w szklanych kabinach prysznicowych na wymiar szkła Timeless znacznie upraszcza i skraca czas potrzebny do oczyszczenia tej konstrukcji. Po użyciu wystarczy spłukać szkło wodą, a następnie za pomocą gumowej ściągaczki usunąć z powierzchni zalegającą wodę. Do czyszczenia szklanych kabin prysznicowych na zamówienie zrobionych ze szkła Timeless nie należy używać środków chemicznych zawierających cząsteczki ścierne, jak również detergentów na bazie czystego alkoholu czy też wybielaczy. 

Nieskomplikowany proces czyszczenia szklanych kabin prysznicowych na indywidualny wymiar mających ścianki wykonane ze szkła Timeless sprawia, że produkt jest dedykowany również właścicielom domów i mieszkań na wynajem, którym zależy na utrzymaniu tych konstrukcji w idealnym stanie i perfekcyjnej czystości.

Zastosowanie w szklanych kabinach prysznicowych na wymiar sprawdzonych rozwiązań w postaci odpowiednio dobranych i trwałych materiałów pozwala na zachowanie tych konstrukcji w perfekcyjnym stanie przez wiele lat używania. Kabiny prysznicowe na indywidualne zamówienie to konstrukcje, które można doskonale wkomponować w przestrzeń każdej łazienki.