dlaczego warto wykonac szklana kabine prysznicowa na zamowienie

dlaczego-warto-wykonac-szklana-kabine-prysznicowa-na-zamowienie

Coraz więcej osób decyduje się na kabinę prysznicową na wymiar. Takie rozwiązanie jest praktykowane głównie we wnętrzach ze skosami, o niewielkim metrażu, znajdujących się na poddaszu lub posiadających ewidentne wady architektoniczne.

Kabiny prysznicowe na zamówienie – rozwiązanie do pomieszczeń z przeszkodami architektonicznymi

Kupując mieszkanie lub dom można natrafić na pomieszczenia o niewielkim metrażu, nieustawne lub posiadające różnego typu przeszkody architektoniczne. Problem ten dotyczy nie tylko sypialni, kuchni czy salonu, ale również łazienek.

W przypadku trudnych do adaptacji skosów, wnęk czy krzywizn w łazience najlepszym rozwiązaniem jest montaż kabiny prysznicowej na wymiar. Stosuje się ją w pomieszczeniach, które nie mogą być wyposażone w produkty dostępne w standardowych wymiarach lub kształtach.

Wybór kabiny prysznicowej na wymiar to jedno z proponowanych przez architektów rozwiązań, które umożliwia wykorzystanie dostępnej przestrzeni i jej odpowiednie zagospodarowanie. Konstrukcja kabiny prysznicowej na wymiar może składać się z drzwi lub ścianek prysznicowych dociętych do skosu. Dzięki temu można swobodnie dopasować wszystkie elementy aranżacji łazienki i wykorzystać każdy centymetr przestrzeni.

Jakie kabiny prysznicowe wybrać do małych łazienek? Zalety wyposażenia w wersji spersonalizowanej

Polecanym przez architektów rozwiązaniem jest także wykorzystanie kabiny na wymiar do małej łazienki. Jest to dobry pomysł na zagospodarowanie ograniczonej powierzchni. Precyzyjne dopasowanie poszczególnych elementów konstrukcyjnych daje możliwość indywidualizacji wybranego modelu.

Kabiny prysznicowe na indywidualne zamówienie posiadają elementy konstrukcyjne, które można swobodnie modyfikować. Należą do nich:

  • kierunek otwierania drzwi
  • sposób otwierania drzwi
  • wysokości ścianek prysznicowych
  • wielkość brodzika

Duże znaczenie ma także swobodny wybór koloru okuć i profili w kabinach prysznicowych na zamówienie, które można dopasować do stylu i sposobu aranżacji posiadanej łazienki. Możliwość poszerzenia profili umożliwia stworzenie komfortowej strefy kąpieli dla osób poruszających się na wózku czy niepełnosprawnych ruchowo.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również nietypowe kabiny na wymiar. To konstrukcje, które można poddawać pełnej personalizacji. Dzięki temu w 100% zaspokajają potrzeby właścicieli i użytkowników domów lub apartamentów. Wprowadzone modyfikacje obejmują nie tylko dobór szyb i poszczególnych elementów, ale także rzutują na funkcjonalność i praktyczność kabiny prysznicowej na wymiar.

Jakie elementy można spersonalizować w kabinach prysznicowych na zamówienie?

Modyfikacje obejmujące kabiny prysznicowe na zamówienie obejmują wiele dodatkowych elementów jej wyposażenia i konstrukcji. Można zrezygnować z tradycyjnego sposobu otwierania kabiny na rzecz drzwi przesuwnych, skrzydłowych lub wahadłowych. Jest to szczególnie przydatne, gdy w łazience, oprócz szafek, sedesu, blatu łazienkowego z umywalką, miejsce zajmuje także pralka, suszarka, inny sprzęt AGD, kosz na pranie czy dodatkowy regał.

Nowoczesne kabiny na wymiar, w przeciwieństwie do modeli tradycyjnych, mogą być zbudowane na planie koła, wbudowane we wnękę lub tworzyć dowolny wielokąt. Dzięki temu można z łatwością zagospodarować wolną przestrzeń, ograniczając tym samym marnotrawienie dostępnej powierzchni.

Kabiny prysznicowe na wymiar mogą być wykonane ze szkła, w różnych wersjach kolorystycznych i w opcji ze zdobieniami, wzorami, grawerem czy w wykończeniu matowym. Osoby poszukujące spersonalizowanej kabiny prysznicowej mogą zdecydować się na indywidualne wyposażenie jej wnętrza w postaci wieszaków, dodatkowych uchwytów czy relingów, co ułatwia korzystanie z niej osobom w różnym wieku. Kabiny prysznicowe na wymiar mogą być montowane na wielu podłożach, co wpływa na ich funkcjonalność. Konstrukcje te mogą znajdować się na posadzce, podeście lub brodziku.

Montaż kabiny prysznicowej na wymiar w łazience to często wybierane rozwiązanie, szczególnie gdy w pomieszczeniu nie ma możliwości zabudowania lub wstawienia wanny. To także sposób na funkcjonalne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni. Możliwość dopasowania kabiny do indywidualnych preferencji sprawia, że jest to dobry wybór dla każdego, bez względu na rodzaj i wielkość posiadanego wnętrza.