kabina prysznicowa na wymiar czy gotowa

kabina-prysznicowa-na-wymiar-czy-gotowaProducenci kabin prysznicowych obecnie oferują nam dosyć szeroki wybór kabin standardowych, w atrakcyjnych cenach. Gotowe kabiny z różnorodnymi rozwiązaniami, kształtami i wymiarami. Dostępne niemal od ręki. Większość z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Co jednak jeśli nasze potrzeby nie należą do standardowych? W trakcie budowy czy remontu okazuje się, że potrzebujemy nietypowego rozwiązania, dopasowanego do naszych potrzeb. Krzywe ściany, skosy, kaloryfer czy umywalka umiejscowiona za blisko kabiny, uniemożliwiają nam zastosowanie standardowego rozwiązania.

W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest wykonanie kabiny na wymiar, dopasowanej do naszego wnętrza. Nie jest dla nas problemem dostosowanie wielkości poszczególnych elementów. Elementy stałe w kabinie wykonane na wymiar pozwolą na zdystansowanie się od grzejnika czy umywalki, a drzwi dopasowane szerokością do preferencji użytkownika. Również wysokość szkła możemy dopasować nie tylko do naszego wzrostu, ale też do wysokości płytek czy fugi.

W przypadku wykonania na wymiar mamy pełną możliwość wyboru wszystkich elementów składowych: rodzaju szkła i okuć, kształtu i rozmiaru kabiny czy sposobu otwierania drzwi: do środka lub na zewnątrz kabiny. Sposób otwierania drzwi wpłynie na komfort użytkowania i nie zakłóci funkcjonowania w pozostałej części łazienki.

Rozwiązanie dla małych łazienek

Korzystnym rozwiązaniem w przypadku małych łazienek może okazać się zastosowanie drzwi składanych jak harmonijka. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przy małych powierzchniach lub gdy ogranicza nas powierzchnia łazienki. Takie drzwi składają się wówczas na jedną ze ścian. Innym rozwiązaniem, które również często jest wybierane to kabina otwarta w postaci ścianki Walk-in. W tym przypadku możemy swobodnie określić wysokość i szerokość tafli szklanej oraz sposób jej montażu w ściskach punktowych lub profilach. Specjalista dokonujący pomiaru w domu Klienta, podpowie jakie rozwiązanie będzie najbardziej funkcjonalne i odpowiednie dla danej łazienki. Sprawdzi czy zachowane sa piony, a podłoga ma dobry spadek. Na podstawie pomiaru dopasuje szkło rozmiarem do krzywizn, oraz ,zaproponuje odpowiednie szerokości drzwi czy ścianek stałych. Pomoże nam również w doborze odpowiednich okuć: zawiasów czy systemów przesuwnych, w przypadku gdy ogranicza nas powierzchnia.

Szkło do kabiny możemy wybrać przezroczyste, matowe, czy barwione w masie, z piaskowanym wzorem lub nadrukiem grafiki. Wzór który wybieramy może być kontynuacją np. motywu obecnego na kafelkach czy innych elementach wystroju łazienki. Możemy również zastosować szkło z powłoką Timeless, które w przyszłości, zaoszczędzi nam pracy z czyszczeniem.  Wykonując kabinę na wymiar mamy pewność, że jest ona funkcjonalna i zgodna z naszymi oczekiwaniami. Powierzchnia łazienki jest w pełni wykorzystana i zgodna z nasza koncepcją.

Zapraszamy do umówienia się na bezpłatny pomiar na terenie Warszawy.

Zapraszamy do naszego salony wystawowego w Warszawie na ul. Łabiszyńskiej 21, tel. 519-391-001 gdzie można zobaczyć różne rozwiązania na przykładowych aranżacjach z zastosowaniem różnych gatunków szkła oraz okuć.