dlaczego warto wybrac szklo do naszego domu

dlaczego-warto-wybrac-szklo-do-naszego-domu

Wprowadzenie szkła do aranżacji wnętrz potrafi dokonać wielkiej rewolucji w naszym domu. Szklane rozwiązania sprawdzą się zarówno w przytulnych wnętrzach jak i tych zaaranżowanych w chłodnym stylu, nowoczesnych, czy eko. Będą nie tylko praktycznym sposobem aranżacji wnętrz ale również efektownym wykończeniem przestrzeni. Szkło wprowadza we wnętrzu światło, dodaje lekkości i optycznie powiększa przestrzeń.

W łazienkach doskonale sprawdzi się jako kabina czy ścianka prysznicowa. Prosta, przejrzysta forma tafli szklanej nie zabiera nam optycznie powierzchni. Może być eleganckim i dekoracyjnym uzupełnieniem naszej przestrzenii. Dzięki zastosowaniu szkła jako parawan nawannowy, możemy wziąć szybki prysznic nie rezygnując z komfortu i relaksu jaki daje nam wanna.

W zależności od potrzeb może pełnić we wnętrzu różne funkcje.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego gatunku szkła, czyszczenie kabiny prysznicowej nie będzie żmudnym i uciążliwym procesem. Zapewni nam to antykorozyjne szkło Timeless z fabrycznie naniesioną powłoką ułatwiającą czyszczenie.

W każdej  łazience nie może zabraknąć lustra, które oprócz funkcji użytkowej pełni również funkcję dekoracyjną. Do wyboru mamy lustra wklejane pomiędzy płytki, zlicowane z powierzchnią płytek lub lustra wiszące z oświetleniem lub bez, szlifowane lub fazowane.

Szkło możemy wykorzystać również do oddzielenia różnorakich pomieszczeń. Szklane ściany to nie tylko dobry sposób na wydzielenie części czy całości pomieszczenia. Taka ściana może być również  niebanalną dekoracją, dzięki zastosowaniu szkła ornamentowego lub szkła laminowanego z zatopionym materiałem czy siatką.  Współczesna technologia może sprostać nawet najbardziej wyszukanym wymaganiom klientów.

Przykładem na to może być aktywne szkło PRIVA-LITE które zmienia swoją półprzezroczystą postać  na przezierną. Pomiędzy dwoma warstwami szkła znajduje się folia LC  z ciekłymi kryształami. Pod wpływem napięcia elektrycznego kryształy układają się względem siebie w jednym kierunku, co sprawia że szkło staje się przezierne. Po odcięciu zasilania wraca do swojej pierwotnej postaci.

Bardzo często szkło wykorzystywane jest do produkcji drzwi. Odpowiednio dobrane szkło pozwala na doświetlenie niewielkich pomieszczeń. Przy takim rozwiązaniu świetnie sprawdzi się szkło trawione kwasem- satynowe. Jego idealnie gładka powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości, daje nam poczucie intymności wszędzie tam gdzie jest ono wymagane i pozwala. Drzwi szklane mocowane w ościeżnicy świetnie sprawdzą się w łazience, drzwi na tradycyjnych wahadłowych  zawiasach będą dobrym rozwiązaniem jako wejście do kuchni, a szklane drzwi przesuwne najlepiej zastosować tam gdzie nie ma miejsca na pełne otwarcie drzwi.

Przy aranżacji domu nie możemy również zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu schodów. Balustrady szklane bardzo dobrze uzupełniają tradycyjne i nowoczesne wnętrza zapewniając bezpieczeństwo domownikom. Takie rozwiązanie jest optycznie lekkie i nowoczesne.

Szkło bardzo często stosowane jest w kuchni. Zamiast tradycyjnych szklanych płytek między szafkami kuchennymi, coraz częściej decydujemy się na szkło. O ile jest to tylko możliwe, szkło wykonywane jest w jednym kawałku, dzięki czemu unikamy trudnych do czyszczenia szczelin. Panele szklane najczęściej wykonywane są ze szkła hartowanego lakierowanego na dowolny kolor lub na taflę drukowany jest obraz, który jest dodatkową ozdobą kuchni- często otwartej na salon.

Zapraszamy do przesłanie zapytania na @ : m.wieremiejczyk@szklarzokniew.pl lub do umówienia się na bezpłatny pomiar i wycenę na terenie Warszawy i okolic.