szklana kabina prysznicowa

Przy aranżacji łazienki wiele uwagi poświęca się nie tylko jej atrakcyjnemu wyglądowi, ale także właściwemu doborowi wyposażenia oraz temu, by uzyskać maksymalną funkcjonalność dostępnej przestrzeni. Wśród elementów, które z reguły zarazem stanowią efektowną część wystroju tego pomieszczenia, a jednocześnie są istotne pod względem użytkowym, szczególnie liczyć się będzie zamontowany w niej prysznic. By dopasować go do gustu oraz przyzwyczajeń właścicieli domu lub mieszkania, najlepiej zdecydować się na zamówienie kabiny prysznicowej na wymiar. W Warszawie są one dostępne w ofercie firmy Ara Glass, dostarczającej także wszelkiego typu panele szklane, balustrady, ścianki, blaty i lustra oraz meble szklane. Przekonajmy się, jakie rodzaje szkła wybiera się do kabin.

Co trzeba wiedzieć o szkle stosowanym w kabinach prysznicowych?

Tafle szkła, które są montowane w kabinach prysznicowych, muszą wykazywać wysoką wytrzymałość na obciążenia mechaniczne i udary, a w razie rozbicia powinny być w pełni bezpieczne dla użytkownika. W tym celu korzysta się ze szkła hartowanego, które jest odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także rozpada się na drobne kawałki bez ostrych krawędzi, co chroni przed zranieniem. Alternatywą może być użycie szkła laminowanego folią, która w razie uszkodzenia przytrzymuje odłamki, nie pozwalając na to, by wyrządziły komuś szkodę. Często użytkownicy decydują się też na tafle, które są pokrywane powłokami hydrofobowymi, które przyspieszają spływanie wody i zapobiegają tworzeniu się smug i zabrudzeń. Poza tym równie ważne okazują się kwestie związane z estetyką.

Jak można ozdobić szkło zastosowane w kabinie prysznicowej?

Najczęściej kabiny prysznicowe powstają ze szkła o wysokiej przezierności. Popularne jest jednak także zdobienie szkła folią matową gładką lub wyciętą w jakiś wzór, można zlaminować folię z dowolnym nadrukiem wybranej grafiki – wtedy można osiągnąć interesujący efekt wizualny. Wśród dostępnych opcji, wymienić warto folię przezierną lub nieprzezierną – ta druga bez wątpienia zapewnia komfort korzystania i maksimum prywatności. Doskonałym sposobem na ozdobienie szkła zastosowanego w kabinie prysznicowej, jest ponadto także szkło ornamentowe, które ostatnio wróciło ponownie do łask.