panele z grafika

panele z grafika

Wielu designerów wnętrz zajmujących się aranżacją kuchni proponuje swoim klientom panele szklane. Są one alternatywą dla tradycyjnych i powszechnie stosowanych płytek ceramicznych. Panele ze szkła to produkty eleganckie, które nadają pomieszczeniom nowej jakości. Wysokie walory wizualne i użytkowe idą w parze z nowoczesnym designem, który podkreśli charakter zarówno pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym, futurystycznym, Art Déco, jak i prowansalskim.

Dlaczego warto montować panele szklane w kuchni?

Łatwe do utrzymania w czystości panele szklane wyróżniają się ponadczasową elegancją i nowoczesnym wyglądem. Zastosowanie szkła w pomieszczeniach kuchennych jest rozwiązaniem sprawdzonym, które daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Zaletą tych produktów jest przede wszystkim idealnie gładka powierzchnia, bez zbędnych podziałów, w której nie gromadzą się zanieczyszczenia powstałe w trakcie obróbki cieplnej i przygotowywania potraw.

Nowoczesne panele szklane w kuchni są odporne na niekorzystne działanie wielu czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, pary wodnej, a także detergentów. Wyroby te nie zmieniają swojego pierwotnego wyglądu nawet po wielu sezonach użytkowania. Nie reagują także na gwałtowne zmiany temperatury.

Montaż paneli szklanych w kuchni jest szybki i nie wymaga wykonywania przeróbek budowlanych. Zajmuje zaledwie kilka godzin, co umożliwia stworzenie wyjątkowego pomieszczenia będącego sercem całego domu czy mieszkania.

Jakie rodzaje szkła wykorzystuje się do wykonania paneli szklanych w kuchni?

Panele szklane w kuchni mogą być wykonane z materiałów o różnym wykończeniu. Wszystko zależy od efektu, jaki chce się osiągnąć. Można na przykład zastosować szkło przejrzyste. Jest ono montowane na niewielkich mocowaniach umiejscowionych w rogach tego materiału. To rozwiązanie, które pozwala na efektowne wyeksponowanie ściany – szczególnie, gdy jest ona ułożona z cegieł, tynku strukturalnego bądź pokryta tapetą.

Podkreślenie piękna ściany w pomieszczeniach kuchennych jest możliwe dzięki montażowi paneli szklanych wykonanych ze szkła przezroczystego. Tego typu rozwiązanie jest stosowane często przez właścicieli loftów i mieszkań zaaranżowanych w stylu postindustrialnym.

Panele szklane w kuchni mogą być także wykonane z materiału o dowolnie wybranej kolorystyce. Tego typu produkty wykonuje się ze szkła o grubości 4 mm, które dostępne jest aż w kilkudziesięciu wersjach kolorystycznych. Szkło to nie jest poddawane zabiegowi hartowania. Zazwyczaj stosuje się je w miejscach, gdzie nie ma kuchenki innych źródeł ciepła, mogących narażać te elementy wykończeniowe na działanie wysokiej temperatury powietrza. Szkło Lacobel przeznaczone do wykonania paneli szklanych w kuchni może być montowane w miejscach, gdzie nie występuje ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych.

Panele szklane do kuchni z nadrukiem lub ze szkła lakierowanego

Świetnym pomysłem na stylową aranżację kuchni jest zastosowanie szkła lakierowanego. Panele kuchenne ze szkła lakierowanego wykonuje się na szkle odbarwionym o grubości od 5 do 6 mm. Mogą one być pomalowane na dowolnie wybrany kolor z palety RAL bądź NCS.

Tego rodzaju panele ze szkła do kuchni zostają dodatkowo poddane procesowi hartowania, co znacznie podwyższa ich wytrzymałość na wszelkiego typu niekorzystne czynniki zewnętrzne, w tym działanie temperatury oraz uderzenia. Szkło lakierowane w kuchni może być montowane w pobliżu kuchenki gazowej, ceramicznej, płyty indukcyjnej, jak również tradycyjnego pieca opalanego węglem bądź drewnem.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość zrobienia w szkle większych otworów czy wycięć przygotowanych na gniazdka elektryczne, przeznaczone do zasilania małego sprzętu AGD, wykorzystywanego w procesie przygotowywania różnego rodzaju napojów lub potraw.

Stylowa aranżacja kuchni zrealizowana przy pomocy paneli szklanych obejmuje także wykonanie dowolnie wybranego nadruku lub grafiki. To rozwiązanie dedykowane jest osobom, które pragną stworzyć jedyne w swoim rodzaju, unikalne wnętrze. Nadruk grafiki wykonuje się na szkle odbarwionym, co nie wpływa na jego kolorystykę czy odwzorowanie detali. Można nadrukować dowolnie wybrane zdjęcie – zarówno autorskie, jak i zakupione w banku zdjęć. Wybraną grafikę dostosowuje się do konkretnego rozmiaru szklanych paneli w kuchni i poddaje odpowiedniej obróbce.

Stylowe kuchnie tworzą nie tylko elementy wyposażenia w postaci mebli czy nowoczesnych sprzętów AGD. Ogromne znaczenie mają materiały wykończeniowe zdobiące podłogi i ściany. Warto też rozważyć montaż szklanych paneli kuchennych wykonanych z różnego rodzaju materiałów. To sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza.