Początki zakładu szklarskiego Wyrób, renowacja, obsadzanie luster s.c. Historia 1x sięgają roku 1990. Zakres naszych usług obejmował wtedy głównie napylanie oraz obróbkę luster i szkła. Zapotrzebowanie na nasze produkty i usługi rosło bardzo szybko, dlatego postawiliśmy na dynamiczny rozwój. Od tamtej pory nieustannie powiększamy park maszynowy i rozbudowujemy hale produkcyjne.

W 2009 roku znacznie unowocześniliśmy naszą firmę poprzez zakup programu do optymalizacji rozkroju. Z kolei w roku 2014 zakupiliśmy plac wraz z halą o powierzchni 7500 m2 oraz halą 1700 m2. Dynamiczny rozwój oraz inwestowanie w nowoczesny sprzęt sprawiły, że dzisiaj możemy świadczyć szereg usług takich jak laminowanie, hartowanie czy też piaskowanie szkła. Ponadto wykonujemy zabudowy i balustrady szklane, lustra oraz szklane elementy wykończenia kuchni.

W roku 2015 uruchomiliśmy nowoczesny piec do hartowania oraz linię do laminowania. Nasze najnowsze maszyny, które zostały uruchomione w 2017 roku, to wiertarko frezarka, umożliwiająca wycinanie dowolnych kształtów z pełną obróbką krawędzi oraz jeden z najszybszych i najnowocześniejszych stołów do cięcia laminatów. Proponujemy również hurtową sprzedaż szkła. Wszystko po to, by zapewniać Państwu jak najbardziej kompleksowe usługi.